V Piešťanoch pribudne súkromná vysoká škola expremiéra J. Moravčíka

NETKY.SK • 8 September 2010, 11:41 • 2 min
V Piešťanoch pribudne súkromná vysoká škola expremiéra J. Moravčíka

V Piešťanoch pribudne súkromná vysoká škola expremiéra J. Moravčíka

slovakia

left justify in out

img

K desiatim súkromným vysokým školám (VŠ) pribudne Unicentrum - Medzinárodná vysoká škola v Piešťanoch. Vláda dnes dala štátny súhlas novej škole zameranej na cestovný ruch. Má poskytovať bakalársky a magisterský študijný program kúpeľníctvo a hotelierstvo.
      Školu zriaďuje bratislavská akciová spoločnosť Unicenter International na čele s bývalým premiérom Jozefom Moravčíkom. Zelenú zatiaľ škola získala od Akreditačnej komisie a od ministra školstva Eugena Jurzycu. Na území Trnavského samosprávneho kraja už pôsobia Stredoeurópska vysoká škola v Skalici a Vysoká škola v Sládkovičove. Minister školstva Eugen Jurzyca ešte v júli povedal, že ďalšie vysoké školy by mali vznikať jedine v prípade, ak bude možné merať ich kvalitu. Dodal, že bude hľadať možnosti, aby sa na Slovensku zastavil nárast ich počtu. "Momentálne je to tak, že ministerstvo školstva to urobiť nemôže a ak Akreditačná komisia dá licenciu ďalšej vysokej škole, ministerstvo to nemôže zvrátiť," vyslovil sa vtedy.
      Ministerstvo v predkladacej správe pre vládu uviedlo, že návrh nemá priamy dosah na štátny rozpočet, ani verejné financie. "Uvedená súkromná vysoká škola zabezpečuje svoju činnosť predovšetkým z vlastných príjmov. Zákon o vysokých školách upravuje fakultatívnu možnosť poskytovať dotáciu súkromným vysokým školám, a to len na základe súhlasu vlády SR."
      Na Slovensku pôsobí momentálne 36 vysokých škôl - 20 verejných, desať súkromných, tri štátne a tri zahraničné VŠ.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies