Kaspersky vidí kyberpriestor ako miesto na zneužívanie údajov

NETKY.SK • 5 December 2019, 09:53 • 2 min
Kaspersky vidí kyberpriestor ako miesto na zneužívanie údajov

BRATISLAVA - Rok 2020 sa v oblasti hrozieb v kybernetickom priestore bude niesť v znamení veľkého zneužívania údajov a sofistikovanejších útokov. Poukazujú na to výskumní analytici spoločnosti Kaspersky.

slovakia

left justify in out

"Celkový trend naznačuje, že hrozby budú čoraz viac sofistikované, cielenejšie. pod vplyvom vonkajších faktorov, ako sú rozvoj a šírenie strojového učenia, technológie alebo sa budú týkať napätia v obchodných vzťahoch medzi Áziou a Európou," uvádza sa v tlačovej správe.

 

Predpovede boli vytvorené na základe zmien, ktoré zaznamenal globálny výskumný a analytický tím Kaspersky v roku 2019 s cieľom poskytnúť komunite pôsobiacej v oblasti kybernetickej bezpečnosti niektoré dôležité usmernenia a poznatky. Tie môžu pomôcť odvetviu pripraviť sa na výzvy, ktorým bude čeliť v nasledujúcom roku.

 

img

Medzi ďalšie predpokladané hrozby na rok 2020 patria útoky pod falošnou vlajkou, ktoré by mali dosiahnuť úplne novú úroveň. Tento typ útokov sa bude vyvíjať aj naďalej, pričom útočníci sa budú snažiť nielen vyhnúť sa zodpovednosti, ale naopak, budú aktívne hádzať vinu na niekoho iného.

 

"Možným zvratom by mohlo byť to, že namiesto toho, že sa súbory stanú neopraviteľnými, útočníci budú obete vydierať zverejnením údajov, ktoré ukradli zo spoločnosti, ktorá sa stala obeťou útoku," poukazuje Kaspersky.

 

img

 

Realitou by sa malo stať aj viac útokov na infraštruktúru a útokov na ciele mimo počítačových systémov ale aj kybernetické útoky zamerané na obchodné cesty medzi Áziou a Európou. Hrozbou budú aj nové možnosti odpočúvania a filtrovania údajov, pokročilé mobilné pretrvávajúce hrozby, či nárast zneužívania osobných údajov, podporený umelou inteligenciou.
 

img


"Budúcnosť ponúka veľa možností, preto je pravdepodobné, že sa budú diať aj veci, ktoré nie sú súčasťou našich predpovedí. Žiadny tím pre výskum hrozieb nevidí celé operácie útočníkov pokročilých mobilných hrozieb. Budeme sa naďalej snažiť predvídať činnosti skupín kyberzločincov, porozumieť metódam, ktoré používajú, a zároveň budeme poskytovať informácie o ich útokoch a následných dopadoch," uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Kaspersky pre východnú Európu Miroslav Kořen.

 

img


Kaspersky je globálna kyberbezpečnostná spoločnosť založená v roku 1997. Jej portfólio zahŕňa riešenia v oblasti ochrany koncových bodov, ako aj množstvo špecializovaných bezpečnostných riešení a služieb poskytujúcich účinnú ochranu proti sofistikovaným a neustále sa vyvíjajúcim digitálnym hrozbám. Viac ako 400 miliónov používateľov a 270-tisíc korporátnych klientov po celom svete využíva na svoju ochranu technológie a riešenia vyvinuté spoločnosťou Kaspersky.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies