Lupiči ukradli diela Salvadora Dalího v hodnote vyše 47-tisíc eur

NETKY.SK • 30 Január 2020, 18:00 • 2 min
Lupiči ukradli diela Salvadora Dalího v hodnote vyše 47-tisíc eur

Zlodeji ukradli z galérie v Štokholme viacero umeleckých predmetov, medzi ktorými bolo podľa švédskych médií 10 až 12 bronzových sôch španielskeho umelca Salvadora Dalího.

slovakia

left justify in out

Incident sa stal vo štvrtok ráno, keď podľa polície "najmenej dvaja zlodeji" rozbili okno a vnikli do galérie Couleur v centre mesta. Galériu už prehľadali forenzní experti, polícia zatiaľ nezatkla žiadnych podozrivých.

 

img

Majiteľ galérie Peder Enström

 

Ukradnuté diela majú obrovskú hodnotu
Majiteľ galérie Peder Enström sa vyjadril, že sa alarm v budove spustil po štvrtej hodine ráno a polícia prišla na miesto krátko po tom. Každá z Dalího sôch, ktoré sú vysoké do 50 centimetrov, má hodnotu od 200-tisíc do 500-tisíc švédskych korún (v prepočte približne 18 900 až 47 300 eur).

Sochy, medzi nimi aj niekoľko známych roztečených hodín na strome, prišli zo Švajčiarska a v galérii ich vystavovali desať dní. Výstava sa mala skončiť v nedeľu.

 

img
 

Salvador Dalí

Dalí bol španielsky umelec, ktorý umrel v roku 1989. Známy bol najmä svojím bizarným výzorom, ale aj chovaním. Medzi jeho obľúbené aktivity, okrem umenia, patrilo aj venčenie svojho domáceho maznáčika mravčiara. Jeho umenie sa od jeho osobnosti nelíšilo. Tvoril nádherné surrealistické diela, najznámejším sa však stal obraz "La persistència de la memòria", ktorý zobrazoval roztápajúce sa hodiny. 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Gabriela Nagyova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies