V Londýne za rekordnú sumu vydražili originál ilustrácie Medvedíka Pú

NETKY.SK • 13 December 2012, 13:43 • 2 min
V Londýne za rekordnú sumu vydražili originál ilustrácie Medvedíka Pú

V Londýne za rekordnú sumu vydražili originál ilustrácie Medvedíka Pú - Kultúra Unikátnu zbierku ilustrácií detských kníh, ktorú 28 rokov vytváral režisér Michael Winner, vydražili v stredu v aukčnej sieni Sotheby's za 1,1 milióna libier. Nového majiteľa

slovakia

left justify in out

img

Unikátnu zbierku ilustrácií detských kníh, ktorú 28 rokov vytváral režisér Michael Winner, vydražili v stredu v aukčnej sieni Sotheby's za 1,1 milióna libier.
      Nového majiteľa má za rekordnú sumu 139.300 libier ilustrácia Ernesta Sheparda k obľúbenej detskej knihe Medvedík Pú od Alana Alexandra Milna, na ktorej Krištof Robin ťahá macka hore schodmi.
      Sheperdova práca vzbudzovala taký obdiv, že pri príležitosti jeho 90. narodenín v roku 1969 vo Viktóriinom a Albertovom múzeu v Londýne usporiadali výstavu 300 jeho skíc ku knihe. Modelom pre Medvedíka Pú bol plyšový macko jeho syna, ktorý sa potom v rodine dedil, až kým sa nedostal k jeho pravnučke Minnie, keď ho roztrhal susedov pes. 
      Na akcii sa predali aj originály ilustrácií Beatrix Potterovej, Arthura Rackhama, Johna Tanniela a ďalších klasikov ilustrátorskej tvorby pre deti.
      Winnerova zbierka je doteraz najväčším podobným súborom, ktorý šiel do dražby. Winner na vysvetlenie uviedol, že svoju zbierku predal, lebo bývalá záľuba mu už prestala spôsobovať radosť.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies