V košickej nemocnici je hospitalizovaných 29 pacientov so žltačkou

NETKY.SK • 6 Október 2023, 16:30 • 2 min
V košickej nemocnici je hospitalizovaných 29 pacientov so žltačkou

KOŠICE - V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice je v súčasnosti hospitalizovaných 29 pacientov s vírusovou hepatitídou typu A (VHA). Pre TASR to uviedla jej hovorkyňa Monika Krišková s tým, že pokiaľ by počet pacientov so žltačkou naďalej stúpal, sú pripravení aj na prípadnú reprofilizáciu lôžok. V Detskej fakultnej nemocnici (DFN) v Košiciach je počet lôžok pre pacientov s VHA možné zvýšiť najviac o päť.

slovakia

left justify in out

V UNLP Košice bolo pred týždňom hospitalizovaných desať pacientov so žltačkou. "Situácia s ohniskami nákazy v Košiciach a okolí nie je priaznivá, preto sa UNLP vopred pripravuje na možné zhoršovanie situácie," uviedla Krišková v súvislosti s nárastom počtu pacientov s VHA v uplynulých dňoch.

 

DFN ešte v stredu (4. 10.) informovala o tom, že detské infekčné oddelenie (DIO) s kapacitou 25 detí je plné. "V prípade, ak sa počet pacientov bude zvyšovať, je možné po operatívnych rozhodnutiach vedenia nemocnice s primárkou DIO mierne zvýšiť počet lôžok, maximálne o päť detí, v závislosti od vekového zloženia," uviedla v piatok pre agentúru TASR hovorkyňa DFN Zuzana Baníková.

Na zhoršujúcu sa situáciu v súvislosti s VHA upozornila tento týždeň aj prešovská nemocnica.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Teraz / TASR Foto: Zzz.sk
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies