V Kolíne zneškodnili päťtonovú bombu z čias druhej svetovej vojny

NETKY.SK • 20 Jún 2024, 11:32 • 2 min
V Kolíne zneškodnili päťtonovú bombu z čias druhej svetovej vojny

KOLÍN NAD RÝNOM - Nevybuchnutú leteckú bombu z čias druhej svetovej vojny, ktorú v stredu večer vyzdvihli z rieky Rýn v nemeckom meste Kolín nad Rýnom, sa v noci na štvrtok podarilo úspešne zneškodniť, uviedli tamojší predstavitelia.

slovakia

left justify in out

K zneškodneniu bomby došlo na palube plavidla, ktoré sa nachádzalo v dostatočnej vzdialenosti od obývaných oblastí, dodali miestne úrady. Išlo o päťtonovú bombu britskej výroby s poistkou.

Predstavitelia mesta dodali, že operácia si napriek počiatočných predpokladov nakoniec nevyžiadala evakuáciu obyvateľov.

Počas operácie bola lodná doprava na rieke Rýn pozastavená a vzdušný priestor nad danou oblasťou z bezpečnostných dôvodov uzatvorený.

Objavy nevybuchnutej munície z čias druhej svetovej vojny sú v Kolíne i ďalších nemeckých mestách bežné; počas vojny boli totiž intenzívne bombardované zo strany spojeneckých síl, pripomína DPA. Na zneškodnenie alebo bezpečnú detonáciu takejto munície sú určené špeciálne vycvičené tímy.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: dpa, Foto: Aachener Zeitung / dpa / Christoph Reichwein
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies