V Innsbrucku prepadli dva supermarkety, najmenej raz sa strieľalo

NETKY.SK • 12 December 2017, 08:10 • 2 min
V Innsbrucku prepadli dva supermarkety, najmenej raz sa strieľalo

INNSBRUCK - Dramatické scény sa odohrávali v pondelok večer v rakúskom meste Innsbruck, kde došlo v krátkom čase k dvom ozbrojeným lúpežiam.

slovakia

left justify in out

Prvá sa stala v nákupnom centre West, druhá v neďalekom supermarkete na ulici Fürstenweg.

 

Zatiaľ neznámy páchateľ najprv okolo 19.15 h vošiel do supermarketu v obchodnom centre West na ulici v Höttinger Au. Pri pokladniciach ohrozoval zbraňou zamestnancov a zákazníkov. Polícia potvrdila, že zo zbrane raz vystrelil. Muž mal na úteku krátko zadržiavať pokladníčku, ktorú nakoniec pustil a unikol cez podzemné parkovisko. Ukoristil aj zatiaľ bližšie nešpecifikovanú finančnú hotovosť. Pri tomto prepade nebol nikto zranený.

 

O niekoľko minút neskôr nasledovalo druhé lúpežné prepadnutie supermarketu na ulici Fürstenweg, ktoré malo podobný priebeh. Aj tam vtrhol doteraz neznámy páchateľ, pravdepodobne tiež strieľal a potom utiekol. V tomto prípade utrpela ľahké zranenie žena, do ktorej lupič zozadu sotil.

 

Polícia nevylučuje, že obe lúpeže v metropole Tirolska vykonal ten istý páchateľ, čomu nasvedčuje veľmi podobný priebeh a relatívna blízkosť miest činu. Či sa skutočne strieľalo aj pri druhom útoku, sa zatiaľ nepodarilo jednoznačne dokázať.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies