V Indii protestovali tisíce ľudí, nesúhlasia s reakciou vlády na supercyklón

NETKY.SK • 23 Máj 2020, 13:15 • 2 min
V Indii protestovali tisíce ľudí, nesúhlasia s reakciou vlády na supercyklón

KALKATA - Tisíce ľudí sa zhromaždili v sobotu v uliciach indického mesta Kalkata, aby vyjadrili nespokojnosť s údajne pomalou reakciou vlády na výpadky elektrickej energie a záplavy spôsobené supercyklónou Ampham, ktorá krajinu zasiahla v stredu.

slovakia

left justify in out

Supercyklóna Amphan

Supercyklóna Amphan zasiahla v stredu pobrežie východnej Indie a Bangladéš a vyžiadala si najmenej 112 obetí na životoch. V Indii hlásia najmenej 86 obetí a ďalších 26 ľudí prišlo o život v Bangladéši.

 

img

 

Situáciu skomplikoval koronavírus

Odstraňovanie následkov katastrofy úradom komplikovala aj situácia v súvislosti s bojom proti nákaze koronavírusu SARS-CoV-2. Mnohé oblasti Kalkaty sú stále zaplavené a bez elektrického prúdu. Obyvatelia už druhý deň v uliciach vyjadrovali nespokojnosť a žiadali vládu, aby konala rýchlejšie s cieľom umožniť ľuďom v meste návrat k bežnému životu. Na demonštráciách sa podľa polície zúčastnilo viac ako 5000 ľudí.

 

img

 

Najničivejší cyklón od roku 1999

Amphan bola najsilnejšia smršť, ktorá Indiu a Bangladéš zasiahla od roku 1999, keď si supercyklóna Odisha vyžiadala len vo východoindickom štáte Urísa takmer 10.000 obetí.

 

img

 

 

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Gabriela Nagyova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies