V Holandsku to vyzerá čoraz horšie, krajina hlási nárast počtu nakazených o 500 % za necelý týždeň!

NETKY.SK • 13 Júl 2021, 21:36 • 2 min
V Holandsku to vyzerá čoraz horšie, krajina hlási nárast počtu nakazených o 500 % za necelý týždeň!

HAAG - Počet nových prípadov nákazy koronavírusom v Holandsku za týždeň stúpol o viac ako 500 %. V utorok o tom informoval tamojší úrad verejného zdravotníctva. Nárast prišiel po zrušení takmer všetkých zostávajúcich protipandemických opatrení a opätovnom otvorení nočných klubov koncom júna.

slovakia

left justify in out

Týždenná aktualizácia, ktorá uvádza, že v priebehu týždňa malo pozitívne testy na koronavírus takmer 52-tisíc ľudí v Holandsku, prišla deň po tom, ako sa dočasný holandský premiér Mark Rutte ospravedlnil za zmiernenie opatrení z 26. júna a označil ho za "chybu v úsudku".

 

Holandská vláda si priznala chybu. Opatrenia sa ešte uvoľňovať nemali!


Rutte v piatok v snahe znovu získať kontrolu nad šíriacou sa nákazou opätovne zaviedol niektoré obmedzenia. Bary, napríklad, smú byť otvorené len do polnoci, zatiaľ čo diskotéky a kluby musia zostať úplne zatvorené najmenej do 13. augusta.

Holandsko, podobne ako ďalšie európske krajiny, čelí nárastu infekcií spôsobenému predovšetkým nákazlivejším delta variantom koronavírusu práve v čase, keď vlády dúfali, že budú môcť na letnú dovolenkovú sezónu zrušiť alebo aspoň výrazne uvoľniť zostávajúce opatrenia.

 

img


Holandský úrad verejného zdravotníctva ďalej informoval, že v prípade infekcií, ktoré je možné odsledovať k zdroju, 37 % pochádza z pohostinských zariadení, ako sú bary alebo kluby. Počet prípadov nákazy medzi ľuďmi vo veku 18 - 24 rokov stúpol o 262 % a medzi 25 až 29-ročnými o 191 %.

 

Napriek alarmujúcemu nárastu nových potvrdených prípadov, však počet hospitalizácií stúpol len mierne, o 11 %, teda 60 pacientov s COVID-19 za týždeň. Dvanásť z týchto pacientov je na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

 

img


Úplne zaočkovaných je viac ako 46 % dospelých Holanďanov a viac ako 77 % dostalo aspoň jednu dávku vakcíny. Tento týždeň by malo podľa úradov dostať prvú alebo druhú dávku vakcíny viac ako 1,3 milióna ľudí.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies