V Grécku sa od júna utopilo päť Slovákov

NETKY.SK • 15 Júl 2022, 12:16 • 2 min
V Grécku sa od júna utopilo päť Slovákov

BRATISLAVA – V Grécku sa od 1. júna do polovice júla utopilo päť Slovákov. Informovala o tom slovenská konzulka v Grécku Petra Prosňanská.

slovakia

left justify in out

TASR údaj potvrdili aj z Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR s apelom na občanov, aby si pred vycestovaním uzatvorili komerčné cestovné poistenie, nepodceňovali horúce, dusné grécke počasie a silu mora.

 

imgimg

     

„Je to vyšší priemer ako spred pandemickej celej letnej sezóny,“ spresnila konzulka. Vyzvala na dodržiavanie bezpečnosti v súvislosti s utopenými Slovákmi. Zároveň pripomenula všetkým, ktorí cestujú do teplých krajín, aby udržiavali pitný režim, chránili sa pred slnkom a nepodceňovali svoj zdravotný stav a plavecké schopnosti.
 

img

      

Pozor si podľa nej treba dať aj na nežiadúci druh fialových medúz, o ktorom veľvyslanectvo informovalo na sociálnej sieti. Upozornilo, že medúzy sú pomerne malé s dlhými chápadlami, dokážu preto bodnúť zo vzdialenosti dvoch metrov. „Táto situácia sa nelepší, ale ani nezhoršuje. Je to celogrécky problém, medúzy sú prakticky všade,“ doplnila Prosňanská, podľa ktorej si tento druh vyžaduje špeciálny postup po popálení.

 

img

      

Slovenské veľvyslanectvo v Grécku odporúča na základe rád odborníkov mať krém na ošetrenie bodnutia, ktorý je možné kúpiť v bežných miestnych obchodoch. „Ak krém nemáte, bodnutia sa dajú ošetriť aj domácou pastou, ktorú jednoducho pripravíte zmiešaním rovnakého podielu sódy bikarbóny a morskej vody,“ spresnilo.

 

Možno vás zaujme: NASA ukázala ďalšie fotografie vesmíru zhotovené Webbovým teleskopomtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies