Ostré slová Putina a Lavrova! Z čoho obvinili Západ?

NETKY.SK • 25 Marec 2022, 16:01 • 3 min
Ostré slová Putina a Lavrova! Z čoho obvinili Západ?

MOSKVA - Šéf Kremľa Vladimir Putin a jeho minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v piatok odsúdili kroky, ktorými Západ reagoval na vojenskú agresiu Ruska voči Ukrajine. Opäť sa pritom uchýlili k údajným historickým analógiám, keď prirovnávali Západ k nacistickému Nemecku.

slovakia

left justify in out

„Vyhlásili proti nám ozajstnú hybridnú vojnu. Totálna vojna je termín, ktorý používalo hitlerovské Nemecko, dnes ho používajú mnohí európski politici, keď hovoria o tom, čo chcú spraviť Rusku,“ tvrdil Lavrov, podľa ktorého je cieľom európskych politikov „rozvrátiť, zlomiť, zničiť a zadusiť“ ruskú ekonomiku i Rusko vo všeobecnosti.

 

img

 

V podobnom zmysle sa vyjadril aj Putin. Dnes sa snažia zrušiť celú tisícročnú krajinu, náš národ. Hovorím o zvyšujúcej sa diskriminácii všetkého spojeného s Ruskom, o tých tendenciách, ktoré sa rozvíjajú v mnohých západných krajinách.“ Poukázal pritom najmä na rušenie predstavení diel Čajkovského či Rachmaninova alebo údajné zakazovanie ruských kníh a spisovateľov.

 

„Takúto masovú kampaň za zničenie nepohodlnej literatúry naposledy viedli takmer pred 90 rokmi nacisti v Nemecku,“ vyhlásil Putin.

 

img

 

Rusko je čoraz viac izolované, odkedy 24. februára spustilo vojenskú inváziu na Ukrajinu, ktorá si už vyžiadala tisíce životov, vyhnala z domovov milióny ľudí a spôsobila rozsiahlu deštrukciu ukrajinských miest. Západné krajiny uvalili na Moskvu rozsiahle ekonomického sankcie a hospodárska a politická izolácia Ruska sa rozšírila aj na oblasť športu a kultúry, píše AFP.

 

Prečítajte si tiež: Koho označil bývalý ruský prezident Medvedev za zradcov?
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies