Pakistan čiastočne opäť otvoril svoj vzdušný priestor

NETKY.SK • 1 Marec 2019, 12:59 • 2 min
Pakistan čiastočne opäť otvoril svoj vzdušný priestor

ISLAMABAD - Pakistan dnes čiastočne opäť otvoril svoj vzdušný priestor pre lety do štyroch významných miest v krajine. Informovala o tom agentúra AP s tým, že ide o znak deeskalácie napätých vzťahov s Indiou.

slovakia

left justify in out

Úrad pakistanského civilného letectva vo vyhlásení uviedol, že obnovil všetky vnútroštátne a medzinárodné lety do miest Karáči, Islamabad, Pešávar a Kvéta. Obnovené sú aj lety z týchto miest. Úrad ďalej informoval, že ďalšie letiská vrátane jedného v meste Láhaur pri hraniciach s Indiou zostávajú uzatvorené až do 4. marca.

 

img

 

Napätie medzi Pakistanom a Indiou - dvoma jadrovými mocnosťami - začalo eskalovať v stredu, keď Islamabad uviedol, že pakistanská armáda zostrelila dve indické lietadlá a zajala jedného pilota. Pakistan reagoval uzatvorením svojho vzdušného priestoru.

 

https://www.netky.sk/clanok/pakistanske-sily-zostrelili-2-indicke-lietadla

 

Imrán Chán, pakistanský premiér vo štvrtok vyhlásil, že zajatého indického pilota prepustia, pričom tento krok označil za "gesto mieru".

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies