V Bratislave otvorili nové veľvyslanectvo, s ktorou krajinou sme sa rozhodli spolupracovať?

NETKY.SK • 15 Jún 2021, 16:30 • 2 min
V Bratislave otvorili nové veľvyslanectvo, s ktorou krajinou sme sa rozhodli spolupracovať?

BRATISLAVA - Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) a jeho rezortný partner zo Severného Macedónska Bujar Osmani dnes spoločne otvorili Veľvyslanectvo Severného Macedónska v Bratislave.

slovakia

left justify in out

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR to uviedlo v tlačovej správe, ktorú zaslal komunikačný odbor rezortu diplomacie. Veľvyslanectvo sa stalo 45. zahraničným zastupiteľským úradom na Slovensku, tretím z krajín západného Balkánu.

 

img

 

"Severné Macedónsko je nielen naším partnerom a spojencom v rámci NATO. Zastávame rovnaké postoje k mnohým medzinárodným otázkam a zdieľame spoločné hodnoty rovnako ako presvedčenie, že členstvo v EÚ je garanciou demokracie, stability a prosperity. To sú základy, na ktorých budujeme skutočné priateľstvo," povedal Korčok.

 

img

 

Minister Osmani v príhovore zdôraznil, že k otvoreniu zastupiteľského úradu "prispela mimoriadne cenená podpora Bratislavy pre eurointegračné úsilie Severného Macedónska."

Partneri absolvovali aj bilaterálny rozhovor venovaný predovšetkým aktuálnym otázkam súvisiacim s prístupovým procesom Severného Macedónska do Európskej únie (EÚ) a debate o stanovení termínu pre usporiadanie prvej medzivládnej konferencie EÚ so Severným Macedónskom a Albánskom.

 

img

 

Korčok vyjadril podporu Slovenska pre čo najskoršie začatie prístupových rokovaní EÚ so Severným Macedónskom. Zároveň opätovne potvrdil, že Slovensko je pripravené pokračovať v zdieľaní svojich skúseností z eurointegračného procesu.
 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies