V Bratislave dnes prebehne rokovanie OBSE

NETKY.SK • 19 November 2019, 09:01 • 2 min
V Bratislave dnes prebehne rokovanie OBSE

BRATISLAVA - Predstavitelia účastníckych štátov z celého rozsiahleho regiónu pri Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) zavítajú v počas dnešných hodín do Bratislavy. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

slovakia

left justify in out

Podujatie otvorí minister Miroslav Lajčák v pozícii úradujúceho predsedu organizácie. Témou rozhovorov budú dokumenty, ktoré budú už o necelé dva týždne schvaľovať účastníci Ministerskej rady OBSE. Tá zasadne 5. a 6. decembra a bude vyvrcholením tohtoročného slovenského predsedníctva.

 

img

 

Do hlavného mesta SR pricestuje aj generálny tajomník OBSE Thomas Greminger a šéfovia jednotlivých inštitúcií organizácie ako riaditeľka Úradu OBSE pre demokratické inštitúcie a ľudské práva Ingibjörg Sólrún Gísladóttir, predstaviteľ pre slobodu médií Harlem Désir a vysoký komisár pre otázky národnostných menšín Lamberto Zannier.

 

img

 

Stretnutie, takzvaný retreat, je pokračovaním diskusie zo schôdze, ktorá sa uskutočnila v Rajeckých Tepliciach začiatkom novembra tohto roka. Ide o platformu pre rozhovory o pripravovaných dokumentoch na zasadnutie Ministerskej rady OBSE.

 

img

 

V slovníku OBSE sa využíva pojem retreat pre označenie pracovného rokovania stálych predstaviteľov 57 účastníckych štátov OBSE posilneného o prítomnosť zástupcov domácich rezortov diplomacie.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies