V Bostone vydražia pohľadnicu, ktorú radista Titanicu poslal svojej sestre

NETKY.SK • 13 Apríl 2021, 10:39 • 2 min
V Bostone vydražia pohľadnicu, ktorú radista Titanicu poslal svojej sestre

BOSTON - V aukcii v americkom Bostone sa nachádza pohľadnica, ktorú poslal niekdajší radista Titanicu iba niekoľko týždňov pred potopením zaoceánskeho parníka v severnom Atlantiku v roku 1912.

slovakia

left justify in out

Kartu s lesklým obrázkom slávnej lode poslal Jack Phillips svojej sestre Elsie Phillipsovej v marci 1912, kým čakal na prvé námorné skúšky plavidla. Na pohľadnici je pečiatka pošty v severoírskom Belfaste, kde Titanic postavili. Na prvú plavbu sa loď vydala z anglického Southamptonu a potopila sa v skorých ranných hodinách 15. apríla 1912.

Phillips mal v čase nešťastia 25 rokov. Po náraze do ľadovca zotrval na svojej pozícii, aby vysielal žiadosti o pomoc ďalším lodiam v oblasti, až kým okolo neho nezačala tiecť voda.

 

Z lode vystúpil po tom, ako mu kapitán povedal, že už si splnil svoje povinnosti. Zomrel na následky podchladenia v studenej vode Atlantického oceána.

Očakáva sa, že pohľadnicu vydražia za asi 15-tisíc dolárov (približne 12 600 eur). Aukcia by sa mala skončiť v stredu, deň pred 109. výročím tragédie.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies