V Austrálii sa začal hromadný spor klientov s bankami: Žiadajú 240 miliónov!

NETKY.SK • 2 December 2013, 10:33 • 2 min
V Austrálii sa začal hromadný spor klientov s bankami: Žiadajú 240 miliónov!

MELBOURNE - V Austrálii sa v pondelok začal najväčší hromadný súdny spor bánk so svojimi klientmi. Tí žiadajú, aby im banky vrátili celkovo 240 mil. austrálskych dolárov (AUD), ktoré zaplatili na poplatkoch.

slovakia

left justify in out

Právnická spoločnosť Maurice Blackburn zastupuje približne 43 500 klientov spoločnosti ANZ Bank, ktorí sú presvedčení, že platili na poplatkoch nadmerné sumy.

Sporné sú napríklad poplatky za oneskorené platby, prečerpanie limitu, alebo aj poplatok za to, že sa nemohla uskutočniť pravidelná platba, pretože na účte nebol dostatok finančných prostriedkov. Tieto poplatky sa v ANZ Bank pohybujú vo výške od 25 AUD do 35 AUD. V niektorých bankách sa sporné poplatky šplhajú až do výšky 60 AUD a z vreciek klientov za obdobie šiestich rokov do roku 2010 vytiahli stovky dolárov. Okrem spoločnosti ANZ sa tento spor týka aj spoločností BankSA, Bankwest, Citibank, Commonwealth Bank of Australia, National Australia Bank, St George a Westpac. 

"Môže sa stať, že svoj účet prečerpáte o jeden dolár, alebo sa oneskoríte o jeden deň so svojou platbou a banky vám vyrubia poplatok, ktorý nie je proporčný vzhľadom k tomu, aké náklady majú banky spojené s týmto malým prehreškom," povedal Andrew Watson zo spoločnosti Maurice Blackburn. Klienti spoločnosti ANZ chcú od tejto banky získať späť 57 mil. AUD. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies