Zelenská radí rodičom, ako pomôcť deťom zvládnuť pobyt v krytoch

NETKY.SK • 17 Marec 2022, 13:03 • 2 min
Zelenská radí rodičom, ako pomôcť deťom zvládnuť pobyt v krytoch

KYJEV - Ukrajinská prvá dáma Olena Zelenská zverejnila na sociálnej sieti Telegram ďalší príspevok, ktorý sa týka vojny na Ukrajine. Spísala v ňom rady pre rodičov, ako pomôcť deťom zvládnuť pobyt v krytoch civilnej obrany.

slovakia

left justify in out

Upozornila, že u mnohých ukrajinských detí, ktoré sú zvyknuté „na život v pokojnej a krásnej krajine", vyvoláva nútený pobyt v kryte strach. Zdôraznila, že hlavnou úlohou dospelých je „zachovať im a chrániť ich detstvo, ako sa len dá", pretože „ony sú naša budúcnosť".

Zelenská rodičom radí, aby si všímali, v akom psychickom stave je ich dieťa. Odporúča neignorovať ich želania a potreby, aj keď sa v danom čase nemusia zdať príliš vážne.

 

Uvádza tiež, že je dôležité hovoriť o svojich pocitoch a prejavovať ich. Objímajte dieťa častejšie - bude sa cítiť chránené," apelovala v ďalšej z rád, pričom spomenula aj nutnosť dodržiavať zvyčajnú dennú rutinu.

 

img

 

Podľa názoru ukrajinskej prvej dámy by rodičia deti mali aj často ubezpečovať, že náročnú situáciu spoločne zvládnu.

 

V posledných týždňoch Zelenská opakovane využívala sociálne siete, aby upozornila na ťažké postavenie ukrajinského národa. Na záver jedného zo svojich príspevkov, ktorý zverejnila pred týždňom, vyjadrila presvedčenie, že Ukrajinci vďaka svojej „jednote v láske k Ukrajine" napokon zvíťazia.

 

Olenin manžel, prezident Volodymyr Zelenskyj, sa stal stelesnením ukrajinského vzdoru voči ruskej invázii. Zelenská zasa využíva online priestor, aby podporila svojho muža a posilňovala povedomie o situácii na Ukrajine.

 

Keď Rusko 24. februára zaútočilo na Ukrajinu, Zelenskyj vo vyhlásení na videu vyhlásil, že do Kyjeva prenikli „nepriateľské sabotážne skupiny", pričom on je ich cieľom číslo jeden a jeho rodina údajne číslo dva.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies