USA schválilo balík pomoci v sume niekoľkých biliónov

NETKY.SK • 16 Máj 2020, 09:46 • 2 min
USA schválilo balík pomoci v sume niekoľkých biliónov

WASHINGTON - Demokrati v americkej Snemovni reprezentantov v piatok tesne schválili nový balík pomoci na zotavenie ekonomiky, zasiahnutej pandémiou koronavírusu, vo výške tri bilióny dolárov - aj napriek odporu republikánov.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Osud tohto návrhu legislatívy s názvom Zákon hrdinov je však v Senáte neistý, napísala v sobotu tlačová agentúra AFP.

 

Ide o vôbec najväčší balík na záchranu ekonomiky USA. Zrejme však narazí na "protivietor" v Bielom dome a Senáte, ktorý ovládajú republikáni. Tí označili pomoc za nehorázne prehnanú.

 

img

 

Na čo budú financie použité? 

Za Zákon hrdinov hlasovali zákonodarcovia väčšinou podľa straníckej príslušnosti. Z balíka pomoci má ísť jeden bilión dolárov štátnym vládam a miestnym samosprávam, ďalšia časť sumy je určená miliónom amerických rodín ťažko zasiahnutých pandémiou, financie dostanú aj nemocnice a zdravotníci, značná časť pôjde nezamestnaným a na potravinovú pomoc, ale tiež na testovanie na koronavírus.

 

img

 

Kritika republikánov 

Takmer všetci republikáni sa postavili proti návrhu zákona. Mnohí ho označili za prehnane liberálny zoznam želaní, kde si demokrati presadili vlastné priority, napríklad financovanie hlasovania poštou.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies