V Bratislave zrušili vianočné trhy na Hlavnom námestí

NETKY.SK • 19 November 2021, 18:41 • 3 min
V Bratislave zrušili vianočné trhy na Hlavnom námestí

BRATISLAVA - Organizáciu vianočných trhov na Hviezdoslavovom námestí ruší aj Staré Mesto. K zmene plánu pristúpila mestská časť pre aktuálnu pandemickú situáciu i čiastočný lockdown, ktorý má začať platiť od budúceho týždňa. Vianočné stánky tak čaká demontáž. Vianočnú atmosféru má pripomenúť aspoň stromček, ktorý v piatok osadili.

slovakia

left justify in out

Mesto Bratislava ruší organizáciu vianočných trhov na Hlavnom námestí v centre mesta. Konať sa mali od 26. novembra do 22. decembra. Magistrát to zdôvodňuje aktuálnou zlou pandemickou situáciou aj novým COVID automatom. TASR o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová. "Rozhodujúcim faktorom je aj obmedzenie maximálneho počtu účastníkov hromadného podujatia v červenej fáze na 200 ľudí, a to aj v prípade, že ide o podujatie výlučne pre plne očkovaných a tých, ktorí ochorenie COVID-19 prekonali," vysvetlila hovorkyňa hlavného mesta.

 

img

 

Zazmluvnených predajcov magistrát oslovili ihneď po zverejnení nových pravidiel. Napriek ponuke od mesta, znížiť ich nájomné za stánky na symbolickú sumu, väčšina predajcov sa podľa samosprávy vyjadrila, že pôsobenie na podujatí maximálne pre 200 ľudí by pri danom počte stánkov a neistote ďalšieho vývoja bolo pre nich aj tak nerentabilné až likvidačné. "Rozumieme oprávneným obavám prevádzkovateľov stánkov a, bohužiaľ, inú možnosť, ako zrušenie pripravovaného vianočného hlavného trhu už nemáme. Vzhľadom na epidemiologickú situáciu je zdravie a bezpečnosť prioritou," vyhlásilo hlavné mesto.

 

Prečítajte si tiež: Máme tu lockdown!

 

img

 

Avizuje, že v najbližších dňoch bude hľadať spôsoby, ako Bratislavčanom aj v tejto situácii čo najlepšie sprostredkovať vianočnú atmosféru. "Pevne verím, že si spolu užijeme aspoň rozsvietenie vianočného stromčeka," povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo.

 

 

Možno vás zaujme: Hlas-SD chce začať liečiť COVID-19. Hovorí o segregácii Slovákov

 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies