Na zákaz fajčenia na populárnych thajských plážach upozorňuje Slovákov cestujúcich do Thajska rezort diplomacie

NETKY.SK • 17 Február 2019, 10:24 • 2 min
Na zákaz fajčenia na populárnych thajských plážach upozorňuje Slovákov cestujúcich do Thajska rezort diplomacie

BRATISLAVA - Na zákaz fajčenia na populárnych thajských plážach upozorňuje Slovákov cestujúcich do Thajska rezort diplomacie. Zákaz platí od novembra 2018, za jeho porušenie hrozí pokuta do výšky cca 2 830 eur či jeden rok za mrežami.

slovakia

left justify in out

Nariadenie sa dotýka turisticky populárnych destinácii vrátane Koh Samui, Pattaya a v provincií Phuket, Prachuap Khiri Khan, Chon Buri a Songkhla. Informuje o tom stránka ministerstva zahraničných vecí.

Od februára 2018 je v Thajsku zavedený zákaz fajčenia aj na verejných miestach vrátane areálov úradných budov, nemocníc, školských zariadení, obchodov, nákupných centier, hotelov, kúpalísk, kín, barov, kondomínií a podobne. Za nefajčiarsku zónu sa považujú aj priestory vo vzdialenosti päť metrov od vstupných a výstupných priestorov budov. Zákaz fajčenia sa uplatňuje aj na medzinárodných letiskách, kde fajčiarom vo vnútri letísk už nie sú k dispozícii vyhradené fajčiarske priestory, informuje ďalej ministerstvo. Za porušenie uvedeného zákazu a fajčenie mimo miest na to vyhradených hrozí pokuta približne 142 eur. Veľvyslanectvo v Bangkoku okrem toho upozorňuje občanov, že podľa thajskej legislatívy je zakázaný dovoz, vývoz, preprava, skladovanie a používanie elektronických cigariet a ich analógov a náplní. Zakázané je aj používanie vodnej fajky. „Tresty sú pomerne vysoké, narušiteľom hrozí vysoká peňažná pokuta a niekoľkoročný trest odňatia slobody,“ dodala ambasáda.

Ministerstvo odporúča slovenským občanom v prípade cestovania do Thajska službu dobrovoľnej registrácie na ich webovej stránke.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies