Úplatky sú u nás bežné aj za pôrod: Na internete sa priznávajú mamičky

NETKY.SK • 12 Február 2015, 11:41 • 2 min
Úplatky sú u nás bežné aj za pôrod: Na internete sa priznávajú mamičky

BRATISLAVA - Ako a koľko sa platí do vrecka lekárovi pri pôrode vedia najlepšie samotné matky, no tie sa tým verejne nechvália, píše denník SME. Iné je to pri internetových diskusiách, kde s pocitom anonymity svoje skúsenosti opisujú.

slovakia

left justify in out

"Pri prvej dostal doktor sto eur a pri synovi 50 eur. Je pravda, že sú to čierne peniaze, ale v dnešných časoch je to žiaľ tak," konštatuje v debate na stránke pre matky diskutérka s nickom murínka.

 

Osobné skúsenosti s podplácaním pôrodníkov opisujú matky v diskusii na internete. Diskusie o neoficiálnych platbách počas pôrodu fungujú na známom portáli pre mamičky modrykonik.sk.

 

Úrad špeciálnej prokuratúry potvrdil, že dostal od občana podnet týkajúci sa spomínanej internetovej stránky a zaoberá sa ním. "Vzhľadom na skutočnosť, že sa vo veci koná, nebudeme sa k nej v súčasnosti podrobnejšie vyjadrovať," dodala hovorkyňa Jana Tökölyová.

 

Viaceré účastníčky debaty uvádzajú aj konkrétne sumy úplatkov, zväčša ide o sto až 200 eur.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies