Ukrajinská polícia obsadila časť Námestia nezávislosti

NETKY.SK • 11 December 2013, 07:39 • 2 min
Ukrajinská polícia obsadila časť Námestia nezávislosti

KYJEV - Ukrajinská polícia prenikla dnes cez barikády na kyjevské Námestie nezávislosti, kde ľudia protestujú proti rozhodnutiu vlády nepodpísať asociačnú dohodu s Európskou úniou.

slovakia

left justify in out

Podľa agentúry Reuters nedošlo k žiadnym násilnostiam, keď polícia vstúpila na námestie, kde majú demonštranti rozložené stany už desať dní.

Demonštranti boli zatlačení k pódiu, z ktorého jeden zo spevákov cez megafón políciu vyzval: "Nezraňujte nás!" Niektorí z protestujúcich mávali mobilnými telefónmi a spievali štátnu hymnu. Z neďalekej katedrály zazneli zvony, ako to bolo v čase nebezpečenstva pred stáročiami.

Ťažkoodenci už ďalej nepokračovali a stany nezbúrali. Barikády a stany však zlikvidovali pred radnicou, približne 300 metrov od Námestia nezávislosti. Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč, ktorého vláda 21. novembra vycúvala z asociačnej a obchodnej dohody s Európskou úniou, v utorok vyhlásil, že je oddaný európskej integrácii. Ukrajina však podľa neho nemá na výber a musí obnoviť obchodné vzťahy s Ruskom.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies