UK a STU poskytli svojim študentom deň pred voľbami voľno

NETKY.SK • 17 Február 2020, 14:11 • 2 min
UK a STU poskytli svojim študentom deň pred voľbami voľno

BRATISLAVA - Študentom dennej formy štúdia dvoch najväčších vysokých škôl v Slovenskej republike, dostanú pred dňom konania parlamentných volieb rektorské voľno.

slovakia

left justify in out

Cesta domov

"Vyzývame všetky študentky a študentov aj všetkých členov akademických obcí: Poďme voliť! A voľme v duchu našich univerzitných hodnôt demokracie, humanizmu a tolerancie," uviedli v stanovisku rektori UK Marek Števček a rektor STU Miroslav Fikar. Podľa vlastných slov chcú poskytnúť študentom čas na cestu domov pred voľbami.

 

img

 

Hlas každého je dôležitý

Rektori v stanovisku zdôraznili úlohu slobodných volieb. Poukázali na potrebu zodpovednosti. Pripomenuli zmeny, ktoré spoločnosť čakajú napríklad v oblasti rozvoja technológií, v ekonomike, vzdelávaní, ako aj klimatickú krízu. "Každý z nás má svoj hlas a môže vyjadriť svoj názor. Využime toto právo," apelovali.

 

 

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies