UEFA nominovala na EURO tých najlepších. V Nemecku nebude chýbať slovenský rozhodcovský tím na čele s Kružliakom

NETKY.SK • 12 Jún 2024, 11:19 • 2 min
UEFA nominovala na EURO tých najlepších. V Nemecku nebude chýbať slovenský rozhodcovský tím na čele s Kružliakom

MAINZ - Na nadchádzajúcich majstrovstvách Európy vo futbale v Nemecku sa predstaví aj slovenský rozhodcovský tím. Dôveru od Európskej futbalovej únie (UEFA) dostal ako hlavný rozhodca Ivan Kružliak a asistenti Branislav Hancko s Jánom Pozorom.

slovakia

left justify in out

UEFA zverejnila menoslov 19 rozhodcovských tímov, v každom zápase na šampionáte bude mať hlavný rozhodca na čiare ako už tradične dvoch krajanov. Na základe dohody medzi UEFA a Juhoamerickou futbalovou federáciou (CONMEBOL) sa do nominácie dostala aj trojica Argentínčanov na čele s hlavným Facundom Tellom.

„EURO 2024 je vrcholom európskeho reprezentačného futbalu, na ktorom súťažia najlepšie tímy, a preto sme vybrali najlepších rozhodcov, ktorí budú tieto zápasy viesť. Všetci vybraní rozhodcovia podávajú stabilné výkony na najvyššej úrovni v najvyšších súťažiach UEFA a tiež vo svojich domácich súťažiach. Na túto pozíciu sa mimoriadne dobre pripravili a plne im dôverujeme, že na záverečnom turnaji ukážu svoje kvality,“ uviedol pre uefa.com šéf komisie rozhodcov UEFA Roberto Rosetti.

Všetci arbitri absolvovali v máji kurz, ktorý bol súčasťou prípravy na ME. Počas záverečného turnaja budú mať rozhodcovia svoj základný tábor vo Frankfurte. Základňa videorozhodcov bude sídliť v Lipsku, kde budú počas duelov pôsobiť z Medzinárodného vysielacieho centra.

Kružliak sa k nominácii na ME vyjadriť nemohol. UEFA totiž požiadala všetkých zúčastnených arbitrov, aby sa o nadchádzajúcom kontinentálnom šampionáte verejne nevyjadrovali.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: RTVS / TASR, Foto: Profimedia
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies