Týždňovú diaľničnú nálepku nahradí desaťdňová

NETKY.SK • 1 Júl 2011, 09:33 • 2 min
Týždňovú diaľničnú nálepku nahradí desaťdňová

Týždňovú diaľničnú nálepku nahradí desaťdňová

slovakia

left justify in out

img

Týždňovú diaľničnú nálepku nahradí od januára budúceho roka desaťdňová. Takúto zmenu dnes presadil cez pozmeňovací návrh k zákonu o riadení bezpečnosti pozemných komunikácií poslanec KDH Alojz Přidal. Právnu normu dnes parlament definitívne schválil.
      Nová nálepka má podľa jeho slov pomôcť zahraničným turistom, ktorí navštívia Slovensko, ako aj domácim motoristom ktorí využívajú spoplatnené diaľnice a rýchlostné cesty len príležitostne. "Je to ústretový krok voči občasným užívateľom diaľnic a rýchlostných ciest, ktorý bude mať pozitívny vplyv aj na rozvoj cestovného ruchu na Slovensku," vysvetlil Přidal.
      Poslanec predpokladá, že po zavedení tejto zmeny poklesne príjem z predaja nálepiek približne o 1,2 milióna eur bez DPH. Spôsobí to znížený dopyt užívateľov najmä v období letných mesiacov, nakoľko motoristom vo väčšine prípadov bude namiesto dvoch týždňových nálepiek stačiť jedna desaťdňová.
      V platnosti stále zostávajú mesačné a ročné diaľničné nálepky.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies