Poznáme nominácie na ceny Slnko v sieti

NETKY.SK • 18 Február 2022, 10:02 • 3 min
Poznáme nominácie na ceny Slnko v sieti

BRATISLAVA - Rozhodli o nich v prvom kole hlasovania členovia Slovenskej filmovej a televíznej akadémie (SFTA). Prezídium SFTA spojilo udeľovanie národných filmových cien za roky 2020 a 2021 pre pretrvávajúcu pandémiu, preto akadémia predstavila nominácie za predošlé dva roky súčasne.

slovakia

left justify in out

Nominácie na cenu Slnko v sieti za roky 2020 a 2021 ovládli tri filmové diela. Služobníci režiséra Ivana Ostrochovského získali 12 nominácií, snímky Muž so zajačími ušami režiséra Martina Šulíka a Cenzorka Petra Kerekesa po jedenásť. TASR o tom informoval PR manažér SFTA Radomír Brhlík.

 

img

Ivan Ostrochovský

 

O prestížnu sošku Slnka v sieti sa uchádzalo spolu 29 prihlásených hraných, dokumentárnych a animovaných filmov. Do druhého kola hlasovania akademici posunuli 11 filmov.

 

Všetky tri spomínané tituly sa stretli v kategóriách Najlepší hraný film, Najlepšia filmová réžia, Najlepší filmový scenár a Najlepší filmový strih.

 

img

Martin Šulík

 

V kategórii Najlepší dokumentárny film sú nominované diela Láska pod kapotou Mira Rema, Raj na zemi Jara Vojteka a The Sailor Lucie Kašovej.

 

Prečítajte si tiež: ROZHOVOR Juraj Bača „bačuje“ aktuálne v Česku. Hrá vo filme nominovanom na Českého leva

 

O víťazstvo v kategórii Najlepší animovaný film bojujú Bolo raz jedno more Joanny Kozuch, Cez palubu! Filipa Pošivača a On the Hill Lukáša Ďuricu.

 

img

Miro Remo 

 

Za najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe sú nominované Alexandra Borbély (Muž so zajačími ušami), Marina Klimová (Cenzorka) a Irina Kirjazeva (Cenzorka).

 

Na ocenenie za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe Zuzana Kronerová (Muž so zajačími ušami), Liubov Vasylyna (Cenzorka), Táňa Pauhofová (Muž so zajačími ušami) a Zuzana Mauréry (Muž so zajačími ušami).

 

img

Zuzana Mauréry

 

V kategórii Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe sa o cenu uchádzajú herci Noel Czuczor (Správa), Miroslav Krobot (Muž so zajačími ušami) a Samuel Polakovič (Služobníci).

 

O cenu v kategórii Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe súperia Vlad Ivanov (Služobníci), Oldřich Kaiser (Muž so zajačími ušami) a Milan Mikulčík (Služobníci).

 

img

SND

 

Slávnostné vyhlásenie cien Slnko v sieti sa uskutoční v historickej budove Slovenského národného divadla (SND) v sobotu 9. apríla. V priamom prenose ho odvysiela RTVS na Jednotke. Počas večera odovzdajú ďalšie dve ceny Slnko v sieti – za výnimočný prínos slovenskej audiovizuálnej kultúre a divácku cenu, o ktorej v internetovom hlasovaní rozhodne verejnosť.

 

Možno vás zaujme: Česká pošta si uctila Miloša Formana
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies