Trump žaluje novinárku Carrollovú za ohováranie pre údajné znásilnenie

NETKY.SK • 28 Jún 2023, 08:25 • 2 min
Trump žaluje novinárku Carrollovú za ohováranie pre údajné znásilnenie

NEW YORK - Bývalý americký prezident Donald Trump podal žalobu za ohováranie na novinárku E. Jean Carrollovú za jej vyjadrenia o znásilnení. Exprezident ju mal znásilniť v 90. rokoch minulého storočia.

slovakia

left justify in out

Súd v newyorskom Manhattane 9. mája rozhodol, že Trump v 90. rokoch sexuálne napadol Carrollovú a neskôr v októbri 2022 ju očierňoval, keď o tom klamal. Žalobu zo znásilnenia však súd zamietol a sudca Trumpovi nariadil vyplatiť odškodné päť miliónov dolárov. Ten sa proti rozsudku odvolal.

 

Trumpovi právnici v utorok (27. júna) ako dôvod na podanie žaloby za ohováranie uviedli okrem iného rozhovor Carrollovej pre CNN deň po vynesení rozsudku. V ňom tvrdila, že Trump sa znásilnenia voči nej predsa len dopustil. Trump žiada stiahnutie žaloby a odškodné. Carrollová následne v máji podala voči exprezidentovi ďalšiu žalobu za ohováranie a napadnutie za jeho vyjadrenia po ukončení súdneho procesu. Začiatok ďalšieho procesu súd určil na 15. januára budúceho roka.

 

 

Trumpova žaloba naznačuje, že tento právny súboj pravdepodobne potrvá dlhšie a obe strany sa v médiách navzájom obviňujú a popierajú vzájomné obvinenia. Novinárka exprezidenta zažalovala už v novembri roku 2019 za ublíženie na cti, ktorého sa Trump údajne dopustil v súvislosti s popieraním činu, keď sa vyjadril, že Carrollová ani "nie je jeho typ". Novinárka uvádza, že Trump tým poškodil jej povesť a kariéru. Vlani v novembri novinárka podala žalobu aj za sexuálny útok. Využila pritom nový zákon, ktorý chráni obete sexuálnych útokov aj desaťročia po údajnom čine. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies