Richard Müller a Emma Smetana predstavujú spoločnú novinku Tahle jedna vteřina

NETKY.SK • 26 Jún 2023, 09:30 • 2 min
Richard Müller a Emma Smetana predstavujú spoločnú novinku Tahle jedna vteřina

V tejto piesni sa spojil mladistvý drajv a zrelý pokoj. Richard Müller a Emma Smetana sa po prvý raz pracovne stretli a je z toho jemná skladba o pominuteľnosti života a dôležitosti prežívania spoločného času s blízkymi, kým tu sú s nami. Umelcov dala dokopy Richardova dcéra Ema Müllerová, ktorá je priateľkou Emmy Smetany. Mladú herečku, speváčku a novinárku považuje Richard za mimoriadny talent a tak o ponuke na spoločný singel dlho nerozmýšľal. Text k piesni Tahle jedna vteřina napísal partner Emmy Smetany, hudobník Jordan Haj, mix a master robil mladý producent David Kopecký.

slovakia

left justify in out

Od istého veku začína život plynúť rýchlejšie a mnohí z nás si uvedomujú, aké dôležité je vychutnávať si  každú jednu sekundu života. Aj o tom je nový singel, ktorý naspieval Richard Müller s populárnou českou herečkou, speváčkou a moderátorkou Emmou Smetanou.

„Je to naša prvá spoločná spolupráca a je naozaj veľmi príjemná. Emma je talentovaná mladá  dáma, som rád, že  som sa na to dal. Keď mi Emma poslala pesničku, okamžite ma chytila. Myslím si, že výsledok je dobrý, napokon, máme na ňu veľmi pozitívne reakcie,“ povedal Richard Müller.

 

img

 

Emma Smetana je dobrou a dlhoročnou priateľkou Richardovej dcéry Emy Müllerovej a už dlhšie obdobie túžila naspievať s Richardom spoločný singel. Napriek je mladému veku dokáže precítiť aj tému skladby, ktorou je pominuteľnosť času. Text k piesni napísal jej partner Jordan Haj.

 

„Pred necelými 15-timi rokmi, v auguste 2008, som Jordyho poznala asi týždeň a tajne ho milovala už pár hodín, keď zrazu vytiahol gitaru a zahral pesničku “V přesýpacích hodinách”, ktorú asi o rok skôr napísal počas rozchodu so svojou vtedajšou partnerkou z Izraela. Fatálne ma to rozhodilo, potvrdilo to môj dojem, že ten človek s vizážou Aladina a humorom Kaisera je génius, a od toho večera sme spolu. Sem - tam ho nútim to niekde niekomu predviesť, ale nikdy sa k tomu moc nemá. A tak som mu ten nádherný text proste čmajzla, zhudobnila ho po disneyovsky a donútila ho dopísať text do refrénu. Vznikla „Tahle jedna vteřina“. Moja prvá pesnička v češtine. A prvý duet, ktorý spievam s niekým iným než s Jordym. To, že ma s tým Richard neposlal do hája, považujem za obrovské životné šťastie. Pesnička dopadla ešte lepšie, než som dúfala. Veľmi mu ďakujem, a tiež všetkým tým dobrým ľuďom okolo neho,“ uzatvára Emma Smetana.

 

Jemná skladba má byť titulným singlom nového českého seriálu Eliška a Damián. Klip si môžete pozrieť tu: 

 

 

 

Richard Müller sa na fanúšikov teší naživo počas celého leta. Na turné Čierna labuť biela vrana tour zahrá osvedčené hity aj najnovšie skladby. Najbližšie zaznejú už 5.7. v Šuranoch. Lístky sa dajú zakúpiť v sieti Predpredaj.sk.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies