Trenčiansky hrad bude mať vyhrievanú prístupovú cestu

NETKY.SK • 23 Marec 2023, 13:00 • 2 min
Trenčiansky hrad bude mať vyhrievanú prístupovú cestu

TRENČÍN - Po ukončení druhej etapy rekonštrukcie bude prístupová cesta na Trenčiansky hrad vyhrievaná. Informovala o tom hovorkyňa Trenčianskeho múzea v Trenčíne Katarína Špačková.

slovakia

left justify in out

Prístupová cesta k Trenčianskemu hradu aktuálne prechádza obnovou. Ide o druhú etapu stavebných prác na Matúšovej ulici, do ktorej sa Trenčianske múzeum v Trenčíne pustilo vo februári. Projekt zahŕňa rekonštrukciu vodovodnej prípojky medzi prvou a druhou hradnou bránou, na ktorú bude nadväzovať kompletná obnova prístupovej komunikácie.

 

Komunikácia z centra mesta na Trenčiansky hrad sa podľa riaditeľa Trenčianskeho múzea v Trenčíne Petra Martiniska nachádza v strmom severozápadnom svahu. Najmä v zimných mesiacoch je prístup pre jej namrznutý povrch obmedzený nielen pre návštevníkov, ale aj pre automobily a obslužný personál. Trenčiansky hrad je ako jeden z mála na Slovensku otvorený celoročne. "Stavebné práce boli rozdelené do troch fáz. V rámci prvej bol povrch cesty narezaný do hĺbky 40 centimetrov. Následne bude zhotoviteľ tento povrch po častiach búrať a odvážať. Podľa predpokladov by mali odviezť približne 140 ton materiálu," informoval Martinisko.

 

Práce budú pokračovať výmenou vodovodnej prípojky a položením optického kábla a nízkonapäťových rozvodov. "V záverečnej fáze bude na Trenčiansky hrad vybudovaná nová betónová cesta, ktorá bude po celej ploche vyhrievaná," doplnil riaditeľ. Investíciu hradí Trenčianske múzeum v Trenčíne z vlastných zdrojov. Náklady na obnovu vodovodného potrubia predstavujú 100.000 eur, nový povrch cesty bude v hodnote 99.000 eur. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies