Britániu zasiahla smršť Ciarán,vo viacerých oblastiach vydali výstrahy

NETKY.SK • 2 November 2023, 09:20 • 2 min
Britániu zasiahla smršť Ciarán,vo viacerých oblastiach vydali výstrahy

LONDÝN - Spojené kráľovstvo v noci na štvrtok zasiahla smršť Ciarán. Úrady v niektorých oblastiach na južnom pobreží Anglicka vyhlásili núdzový stav a vydali výstrahy pred vetrom.

slovakia

left justify in out

Meteorologický úrad na ostrove Jersey na Normanských ostrovoch na noc na štvrtok vydal najvyššiu červenú výstrahu a upozornil na vietor s rýchlosťou v nárazoch takmer 160 kilometrov za hodinu. Obyvateľov vyzval, aby sa vyhýbali pobytu na otvorenom priestranstve.

Výstraha pred vetrom druhého najvyššieho stupňa (jantárová) je v platnosti grófstvach Cornwall a Devon od 3.00 h miestneho času (4.00h SEČ) do 11.00 h a vo východnom a juhovýchodnom Anglicku od 6.00 h do 17.00 h. Meteorologický úrad varoval pred vetrom s rýchlosťou 112 až 129 kilometrov za hodinu.

Výstraha nižšieho žltého stupňa bola do stredy v platnosti v Severnom Írsku, kde Ciarán spôsobila záplavy. V južných častiach Anglicka a Walesu je žltý stupeň v platnosti do konca štvrtka a na severovýchode Anglicka a v Škótsku až do 6.00 h v piatok. Úrady ľudí vyzvali, aby sa pripravili na možné záplavy.

Smršť Ciarán v noci na štvrtok zasiahla západné pobrežie Francúzska s vetrom s rýchlosťou až do 178 kilometrov za hodinu, píše BBC.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Teraz / TASR, Foto: BBC / Reuters
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies