Rivalita medzi Kinclom a Vémolom vyvrcholí už túto sobotu v pražskej O2 Aréne

NETKY.SK • 19 Máj 2023, 11:00 • 3 min
Rivalita medzi Kinclom a Vémolom vyvrcholí už túto sobotu v pražskej O2 Aréne

BRATISLAVA - Už najbližší víkend ponúkne Oktagon fanúšikom nezabudnuteľnú atmosféru a turnaj, ktorý sa rozhodne zapíše do histórie organizácie hrubým písmom. Veľká rivalita medzi Patrikom Kinclom a Karlosom Vémolom bude vrcholiť už 20.5. v pražskej O2 Aréne, kde si to obaja rozdajú v boji o titul strednej váhy, ktorú ovláda Kincl. Navyše by malo ísť o najdrahší turnaj organizácie.

slovakia

left justify in out

Kincl sa kvôli tomuto zápasu vzdal projektu Tipsport Game Changer, v ktorom získa víťaz až 300-tisíc eur. Bývalí kamaráti sa stihli rozhádať už pred prvým vzájomným súbojom, ktorý sa konal v roku 2018, v ktorom triumfoval "Terminátor" na body. Obaja totiž pred tým spoločne trénovali v Londýne a patrili medzi osobnosti, ktoré pomáhali budovať domácu MMA scénu. 

 

 

"Na tento duel som čakal, som ním priamo posadnutý," prezradil pred pár mesiacmi Patrik Kincl, ktorý vyzval do boja Vémolu, rovnako ako pred piatimi rokmi. Vémola na tieto slová reagoval pre Oktagon MMA. "Je to pre neho osobné, ale po našom zápase nebude mať žiadny titul, nebude ani žiadny Game Changer," dodal šampión poloťažkej váhy, ktorý potrebuje znova výrazne schudnúť do váhového limitu strednej váhy, ktorý raz nesplnil a následne prišiel o titul, konkrétne pred zápasom s Milanom Ďatelinkom.

 

"Myslím si, že od ich posledného vzájomného zápasu sa podľa mňa viac vyvinul ako bojovník Patrik Kincl. V jeho prípade je vidieť jasný posun, Karlos síce dosahoval vždy na top úroveň. No ak sa rozprávame o jeho posune, tak v tomto smere veľký pokrok nespravil. To môže byť jeden z rozhodujúcich faktorov pred týmto duelom," konštatoval zápasník a MMA odborník František Fodor. 

 

 

Spomínaný miliónový turnaj (Tipsport Game Changer) bude pokračovať dvoma štvrťfinálovými súbojmi. V prvom si to rozdá David Kozma s Alexom Lohorém a v druhom sa postaví Luisovi Glismannovi (10-2) premožiteľ Rada Úškrta Melvin van Suijdam (14-5). Rozpis zápasov Game Changeru na karte doplní aj rezervný fight v podaní Amirana Gogoladzeho a Liama Etebara, ktorý nahradil Iona Surduho. 

 

Ostrý súboj sa očakáva aj medzi Robom Pukačom (16-10) a Miroslavom Brožom (14-3), ktorý sa nedávno vrátil do Oktagonu. Obaja posledne dominantne zvíťazili nad svojimi súpermi, Brož porazil Farkaša zo Spartakusu a Pukač nič nedaroval Tomášovi Melišovi.  

 

Oktagon stále hlási voľné miesta priamo v O2, celý prenos si môžu znova fanúšikovia užiť aj vďaka PPV na Oktagon.tv

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies