Titul Enviromesto 2021 získal Trenčín

NETKY.SK • 18 Február 2022, 17:59 • 2 min
Titul Enviromesto 2021 získal Trenčín

BRATISLAVA – Cieľom súťaže je upozorniť na pozitívne príklady z praxe a zvýrazniť mestá, ktoré dbajú na svoje životné prostredie, a tým prinášajú lepší a zdravší život svojim obyvateľom. Súťaž má podnecovať komunitné vnímanie spolupráce politikov, podnikateľov, škôl, neziskových organizácií a verejnosti v mestách.

slovakia

left justify in out

Laureátom ocenenia Enviromesto 2021 sa stal Trenčín. „Cenu získal za systematické, inovatívne a kreatívne environmentálne riešenia, ktoré aplikuje na všetkých úrovniach,“ objasnili na piatkovom vyhlásení výsledkov zástupcovia Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) - organizátora tretieho ročníka národnej súťaže.

 

Trenčín získal cenu aj v jednej zo štyroch kategórií, v ktorých bolo možné získať jednotlivé ocenenie, a to v oblasti prechod na zelené hospodárstvo. V kategórii ochrana prírody a krajiny, zelená infraštruktúra získalo cenu mesto Púchov, mesto Nitra dostalo ocenenie za oblasť ochrany ovzdušia a mesto Skalica ocenili v kategórii adaptácia a zmierňovanie vplyvov zmeny klímy.

 

img

 

Primátor Trenčína Richard Rybníček okrem poďakovania sa kolegom z trenčianskej samosprávy ocenil aj aktivity iných miest. „Naším úsilím v tejto oblasti si nielen že konkurujeme, ale hlavne sa navzájom inšpirujeme, je to vzácna vec, že sa takto navzájom poháňame dopredu a posúvame vpred nielen mestá, ale aj celú krajinu,“ zdôraznil.

 

Na jeho slová nadviazal generálny riaditeľ SAŽP Michal Maco. „Netreba zabúdať, že nielen víťazstvo, ale aj samotná účasť v súťaži je spôsobom, ako sa snaha vedenia mesta dostane do širšieho povedomia verejnosti a bude sa vynímať ako pozitívny príklad hodný nasledovania,“ uviedol. V treťom ročníku mohla odborná porota hodnotiť aktivity 16 prihlásených miest. „Ide o rekordný počet, i preto hodnotím tento ročník za veľmi úspešný,“ zdôraznil minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO).

 

img

 

Možno vás zaujme: Envirofond by mal mať jednoduchší proces poskytovania dotáciítwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies