Juhoafrický variant koronavírusu znamená novú epidémiu

NETKY.SK • 23 Február 2021, 13:47 • 2 min
Juhoafrický variant koronavírusu znamená novú epidémiu

SLOVENSKO - Čaká nás ďalší druh epidémie?

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Juhoafrický variant znamená podľa biochemika Pavla Čekana z MultiplexDX novú epidémiu. Uviedol to po príchode na stretnutie predsedu vlády Igora Matoviča s vedcami a odborníkmi.

 

Tento  nový variant už bol  zaznamenaný v Tirolsku, v stovkách prípadov, na Slovensku však zatiaľ potvrdený nebol.

 

img


Podľa Čekana sú dve možnosti, ako kontrolovať takúto situáciu. Jednou z nich je oveľa dôraznejšie kontrolovať letiská, druhou možnosťou je systémovo sekvenovať. Ako biochemik uviedol, každého, kto má cestovateľskú anamnézu z krajín, kde sa vie o prevalencii takýchto infekčnejších a zároveň smrtnejších variantov, je potrebné izolovať.

 

img

„Je to nová epidémia v pandémii. Má prvú vlnu a určite nechceme, aby mala druhú vlnu,“ doplnil infektológ Vladimír Krčméry. Jedným z možných riešení je podľa neho príklad Izraela, ktorý uzavrel vzdušný priestor na 14 dní. Drastické opatrenia podľa neho pritom nemusia trvať dlho.
 

Súvisiaci článok: Novú nebezpečnú mutáciu majú aj vo Fínsku. Údajne ide o kombináciu britského a juhoafrického variantutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies