Teroristi navrhujú vyhlásiť v Aleppe päť dní prímeria

NETKY.SK • 7 December 2016, 14:08 • 2 min
Teroristi navrhujú vyhlásiť v Aleppe päť dní prímeria

DAMSK - Sýrske teroristické frakcie dnes navrhli vyhlásiť päťdňové prímerie na odsun chorých, zranených a ďalších civilistov z východných častí severosýrskeho mesta Aleppo. Vláda v Damasku na tento návrh zatiaľ nereagovala.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Teroristi prišli s týmto návrhom po tom, ako sýrske vládne jednotky a ich spojenci získali kontrolu už nad tromi štvrtinami Aleppa, ktorého sa protivládne sily zmocnili v roku 2012.

 

V návrhu na vyhlásenie prímeria nie je zmienka o tom, že by sa povstalci chceli vzdať alebo stiahnuť z mesta. Obsahuje však výzvu na okamžitý odsun 500 vážne zranených obyvateľov Aleppa a umožnenie odchodu tým civilistom, ktorí si želajú z mesta odísť a presunúť sa do vidieckych oblastí provincie Aleppo, kde takmer niet vládnych vojakov.

 

Kapitán Abdal Salám Abdal Razák z islamistickej teroristickejfrakcie Núr ad-Dín az-Zankí uviedol, že budúcnosť mesta Aleppo by mala byť predmetom rokovaní počas povstalcami navrhovanej humanitárnej prestávky, pričom si želajú, aby dodržiavanie dohody o prímerí monitorovala OSN.

 

Stále prebiehajúcej pozemnej ofenzíve vládnych síl v teroristami obsadenej východnej časti Aleppa predchádzali intenzívne nálety, pri ktorých boli zničené aj zdravotnícke zariadenia.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies