TANAP sa zapojí do noci výskumníkov

NETKY.SK • 28 September 2023, 10:30 • 2 min
TANAP sa zapojí do noci výskumníkov

POPRAD / BANSKÁ BYSTRICA - Obľúbený festival vedy, ktorého cieľom je interaktívnym spôsobom šíriť vedecké poznatky a objavy, si „tanapáci“ nenechajú ujsť ani tento rok. V rámci Európskej noci výskumníkov sa dokonca tentokrát predstavia hneď na dvoch miestach.

slovakia

left justify in out

Prvým z nich bude už tradične popradské obchodné centrum MAX, kde už tento piatok obsadia jeden zo sedemnástich stánkov v jeho foyeri. S návštevníkmi sa podelia o výsledky výskumu biodiverzity a ekosystémov v Tatranskom národnom parku. „Prostredníctvom video slučky záujemcom bližšie predstavíme tatranskú faunu, diskutovať budeme i na aktuálnu tému spolužitia človeka a medveďa, priblížime im závery parazitologického výskumu či výsledky monitoringu pĺšika lieskového, ktorý je druhom národného i európskeho významu, a dozvedia sa viac aj o drevinách rastúcich na území najstaršieho národného parku na Slovensku,“ zhrnul v skratke okruhy tém, ktoré tento rok čakajú na účastníkov podujatia, vedúci Výskumnej stanice a Múzea TANAP-u v Tatranskej Lomnici Maroš Peiger.

 

Druhým miestom, kde budú môcť nadšenci vedy, technológií a inovácií stretnúť výskumníkov z Tatranského národného parku, je Banská Bystrica. Práve v meste pod Urpínom sa v piatkový podvečer chystá panelová diskusia na tému Slovensko na ceste k zmene: otepľovanie, klíma a budúcnosť našich ľadovcov, jedným z jej účastníkov by mal byť aj Peter Fleischer, odborník na vplyv klimatických zmien a prírodných disturbancií na horské smrekové lesy.

 

Viac informácií a presný program 17. ročníka Európskej noci výskumníkov nájdete na www.nocvyskumnikov.sk. Vstup na podujatie je voľný.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: TANAP Foto: Tatry.sk
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies