Taliansko: Chceme mať pod palcom rozpočty profesionálnych športových klubov. Čo na to futbalové kluby?

NETKY.SK • 24 Máj 2024, 17:04 • 2 min
Taliansko: Chceme mať pod palcom rozpočty profesionálnych športových klubov. Čo na to futbalové kluby?

RÍM - Taliansko chce zriadiť komisiu, ktorá bude dohliadať na rozpočty profesionálnych športových klubov. Informovala o tom agentúra Reuters.

slovakia

left justify in out

Cieľom je vyriešiť finančné problémy v tomto odvetví a zabezpečiť spravodlivú hospodársku súťaž.
 
V návrhu, ktorý schválila vláda, sa uvádza, že nezávislý výbor bude dohliadať na zákonnosť financovania profesionálnych klubov, aby sa zabezpečilo ich riadne riadenie a udržateľnosť.
 
Výbor bude môcť vydávať stanoviská, ktoré povedú k prijatiu, účasti a dokonca aj vylúčeniu klubov z profesionálnych súťaží.
 
Medzi vrcholnými športovými funkcionármi prvé správy o plánoch vlády premiérky Giorgii Meloniovej dohliadať na financie klubov vyvolali tento mesiac pobúrenie.
 
Obávajú sa, že takéto opatrenia by mohli pripraviť pôdu na politické zasahovanie do ich záležitostí.
 
Futbalové kluby Juventus Turín a Inter Miláno v posledných rokoch čelili finančným problémom.
 
Juventus, ktorý patrí rodine Agnelliovcov, prišiel v minulej sezóne v Sérii A o desať bodov po problémoch s účtovníctvom a nehral v európskych pohároch v sezóne 2023/24, aby mu nehrozil ďalší postih.
 
Talianskeho futbalového majstra Inter Miláno tento týždeň prevzal americký investičný fond Oaktree Capital Management po tom, ako čínsky majoritný akcionár klubu nezaplatil 395 miliónov eur.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: Reuters, Ilustračné foto: Pixabay
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies