Talianski záchranári priviezli do prístavov na ostrovoch stovky migrantov

NETKY.SK • 2 Máj 2021, 09:21 • 2 min
Talianski záchranári priviezli do prístavov na ostrovoch stovky migrantov

RÍM - Dva talianske prístavy čelili v sobotu prílevu stoviek migrantov.

slovakia

left justify in out

Charitatívna loď priviezla do sicílskej Augusty 236 ľudí, ktorých zachránili vo vodách Stredozemného mora. Ďalších 532 osôb dopravila talianska pobrežná stráž spoločne s pohraničnou políciou na maličký ostrov Lampedusa.

Námorná záchranárska organizácia SOS Mediterranee uviedla, že pomocou lode Ocean Viking, ktorú prevádzkuje, odtiahla do bezpečia migrantov na dvoch gumových člnoch. Podľa pokynov talianskych orgánov všetkých prepravila do spomenutého prístavu na Sicílii. Medzi migrantmi bolo aj 119 maloletých bez sprievodu.

 

Mohlo by vás zaujímať: Mattea Salviniho čaká proces pre odmietnutie lode s migrantmi


Podľa organizácie SOS Mediterranee niektorí pasažieri informovali záchranárov, že ich líbyjskí pašeráci zbili a prinútili napriek vysokým vlnám nastúpiť na loď, ktorá nebola schopná plavby. Teplejšie počasie tradične spôsobuje sezónny nárast aktivity migrantov na člnoch predovšetkým z Líbye, niekedy však aj s tragickými následkami. Pred niekoľkými dňami na mori stroskotal čln s migrantmi, o ktorom sa predpokladá, že viezol približne 130 migrantov.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies