Svetový deň Jamesa Bonda si pripomenie 50. narodeniny ´bondovky´

NETKY.SK • 4 Október 2012, 06:18 • 2 min
Svetový deň Jamesa Bonda si pripomenie 50. narodeniny ´bondovky´

Svetový deň Jamesa Bonda si pripomenie 50. narodeniny ´bondovky´ - Kultúra Výstava a retrospektívna prehliadka filmov v priestoroch Múzea moderného umenia v New Yorku, výročný koncert Music of Bond Night v Los Angeles alebo charitatívna aukcia memorabílií

slovakia

left justify in out

img

Výstava a retrospektívna prehliadka filmov v priestoroch Múzea moderného umenia v New Yorku, výročný koncert Music of Bond Night v Los Angeles alebo charitatívna aukcia memorabílií dražobného domu Christie's na Britských ostrovoch, to sú iba niektoré z podujatí, pripravovaných na Svetový deň Jamesa Bonda, 5. októbra 2012. Práve v tento deň uplynie polstoročie od svetovej premiéry prvej filmovej bondovky Dr. No so Seanom Connerym v hlavnej úlohe.

V Singapure sa na mrakodrape Marina Bay Sands objaví bondovské logo k okrúhlemu jubileu. 

Vo viacerých krajinách niekoľkých kontinentov, vrátane Austrálie, Francúzska, Indie, Japonska, Mexika alebo Ruska uvedú nový celovečerný dokument Everything or Nothing: The Untold Story of 007 o polstoročí agenta 007 Jej Veličenstva s dôrazom na úsilie autora jeho literárnej podoby Iana Fleminga a filmových producentov Alberta R. Broccolliho a Harryho Saltzmana dostať ho na strieborné plátno.

V rozhlasovom vysielaní mnohých staníc sa prioritne objavia filmové melódie z doterajších bondoviek. 

Očakávajú sa aj rôzne ďalšie akcie stúpencov tohto akčného hrdinu, a to nielen vo Veľkej Británii a USA, ale aj mnohých iných krajinách.

Už v utorok sa prvá bondovka objavila na jediný večer v programe siedmich vybraných kín ČR. Film Dr. No mali tak vôbec po prvý raz možnosť vidieť na filmovom plátne diváci v troch pražských biografoch, ako aj v kinách v Brne, Ostrave, Pardubiciach a Plzni, a to v remasterovanej podobe.

V rovnakom čase sa v podobnom duchu konali projekcie starej bondovky aj v slovenskej sieti multiplexov.

V Maďarsku sa distributéri rozhodli pre znovuuvedenie najlepších snímok s populárnym hrdinom počas nadchádzajúceho víkendu, a to v štyroch budapeštianskych a štyroch vidieckych kinách.

Koncom októbra sa Bondovi stúpenci aj na Slovensku môžu tešiť na jeho ďalšie filmové dobrodružstvo Skyfall v hlavnej úlohe s Danielom Craigom, tentoraz v réžii Sama Mendesa.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies