Slovnaft preventívne testuje zamestnancov na nový koronavírus

NETKY.SK • 15 Apríl 2020, 16:40 • 2 min
Slovnaft preventívne testuje zamestnancov na nový koronavírus

BRATISLAVA – Rafinérska spoločnosť Slovnaft začala pred Veľkou nocou testovať svojich zamestnancov na ochorenie COVID-19. Zatiaľ bolo otestovaných viac ako 1000 ľudí, všetky testy boli negatívne.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Pri testovaní sa Slovnaft sústredí na zamestnancov vo výrobnej zóne, ktorí sú kľúčoví pre zachovanie prevádzky podniku. Testujú sa nielen vlastní zamestnanci, ale aj dlhodobí externí dodávatelia, s ktorými zamestnanci prichádzajú pravidelne do kontaktu, informovala v stredu spoločnosť.

 

Potrebné testovanie

"Práca v rafinérii sa nedá vykonávať z domu, preto je testovanie zamestnancov, ktorí od začiatku pandémie pravidelne dochádzajú do Slovnaftu, našou prirodzenou zodpovednosťou. Ako strategický podnik zároveň máme zodpovednosť aj voči štátu a komunitám, aby sme v mimoriadnej situácii dodávali potrebné produkty," povedal výkonný riaditeľ Slovnaftu Gabriel Szabó.

 

Testovanie pre Slovnaft zabezpečuje súkromné laboratórium. Testuje sa formou PCR testu, ktorý sa vykonáva stermi z nosa a hrdla.

 

V prípade pozitívneho nálezu má rafinéria pripravené špeciálne postupy na zabránenie rozšírenia nákazy v podniku a na zachovania kontinuity podnikania.

 

Každých 8 až 10 dní

Slovnaft bude zamestnancov opakovane testovať vždy po približne ôsmich až desiatich dňoch. Neskôr k PCR testom pribudnú aj krvné, sérologické testy, ktoré sa budú robiť raz za mesiac.

 

Kombináciou týchto testov dokáže firma efektívne manažovať rôzne stupne ochrany zdravia zamestnancov vo vzťahu k aktuálnej úrovni rizika súvisiaceho s nákazou novým koronavírusom.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies