Suma za školské potreby sa pohybuje od 100 eur nahor

NETKY.SK • 30 August 2020, 10:17 • 2 min
Suma za školské potreby sa pohybuje od 100 eur nahor

BRATISLAVA - Tri štvrtiny rodičov nechajú v obchode za školské potreby od 100 do 150 eur. Vyplýva to z prieskumu, o ktorom informovala špecialistka externej komunikácie Poštovej banky Eva Peterová.

slovakia

left justify in out

Celková suma je ešte vyššia

Ak sa k tejto sume pripočítajú ešte náklady na družinu, krúžky, výlety a cestovné, priemerné ročné výdavky na prváka môžu dosahovať aj sumu 450 eur.

 

September patrí papierníctvam 

Z údajov banky vyplýva, že rodičia nakupujú školské pomôcky v papiernictvách zväčša až v septembri a na prvákov nezabúdajú ani počas Vianoc. Vyše 15 eur zvykne v auguste "nechať" v papiernictve v priemere jeden kupujúci, ktorý za tovar zaplatí kartou.

 

img

 

V januári či februári je to iba pár centov nad desiatimi eurami, vyplýva z údajov banky. Počas vlaňajšieho augusta klienti Poštovej banky zaplatili kartou v papiernictvách vyše 81 500 eur. V tohtoročnom februári to bolo niečo cez 46 300 eur.

 

Školské tašky sa kupujú v predstihu

"Ďalšie mesiace už boli zasiahnuté koronakrízou a zatvorenými obchodmi. Preto objem transakcií prudko klesol, no očakávame, že tohtoročný august bude podobne silný než ten vlaňajší. A september by mal byť ešte silnejší," vysvetlila hovorkyňa Poštovej banky Lýdia Žáčková.

 

img

 

Ako dodala, v septembri ľudia navštevujú papiernictva častejšie, ale priemerná výška jedného nákupu je nižšia. "Najdrahšou položkou na zozname školských potrieb je totiž taška, ktorú rodičia deťom kupujú v predstihu. Na začiatku školského roka dokupujú veľa ďalších, ale lacnejších vecí, ako sú napríklad perá, ceruzky, zošity," vysvetlila Žáčková.

 

img

 

Aj v čase Vianoc

Silným mesiacom z pohľadu nákupov školských pomôcok je aj december. Prieskum bol realizovaný na vzorke 540 respondentov.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies