Zvolen otvorí Noc divadiel inscenáciou Polnočná omša

NETKY.SK • 13 November 2022, 08:52 • 2 min
Zvolen otvorí Noc divadiel inscenáciou Polnočná omša

ZVOLEN - Zvolenské Divadlo Jozefa Gregora Tajovského (DJGT) otvorí tohtoročné podujatie Noc divadiel inscenáciou Polnočná omša.

slovakia

left justify in out

TASR o tom informovala vedúca obchodno-marketingového oddelenia DJGT Gabriela Valentínyová. Ako dodala, predstavenie v sále DJGT bude v tretiu novembrovú sobotu (19. 11.) o 18.30 h. "Nadčasová dráma Petra Karvaša je hlbokým ľudským príbehom o poznaní členov naoko usporiadanej rodiny, ktoré počas vojnových Vianoc prinesie návšteva najmladšieho syna," spomenula. Podotkla, že režisér Peter Palik metaforicky na pozadí príbehu podáva aj obraz súčasnej rodiny a spoločnosti. Ďalším programom bude diskusia, zvolenský divadelný herec Richard Sanitra sa bude rozprávať s aktivistkou a divadelníčkou Vierou Dubačovou. Tá súbežne s humanitárnou pomocou nakrúca znepokojivé a vzácne dokumenty o dosahoch vojenského konfliktu na občanov Ukrajiny. Ďalším hosťom bude plukovník Viktor Sabo, generálny duchovný Ústredia ekumenickej a pastoračnej služby Ozbrojených síl SR. Program hudobne dotvorí spoločne so svojou kapelou speváčka Katka Koščová. Talkshow s názvom Na prahu noci sa začne o 21.00 h v sále DJGT. Valentínyová pripomenula, že svetlá tradičných nočných sviečok sa rozsvietia pred budovou DJGT o 22.30 h. "Spolu s hosťami, divákmi a okoloidúcimi si pripomenieme protivojnové odkazy a spojíme sa symbolicky s nosnou myšlienkou celého podujatia," uzavrela. Trinásty ročník tradičného európskeho podujatia Noc divadiel bude vo všetkých zapojených divadlách v sobotu 19. novembra. Koordinátorom akcie je Divadelný ústav Bratislava. Do podujatia sa zapojí 23 slovenských miest a vyše 50 súborov, kultúrnych inštitúcií a umeleckých škôl. Témou celoslovenského podujatia európskeho významu je Vojna nemá ľudskú tvár. Noc divadiel sa koná každý rok tretiu novembrovú sobotu.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Martin Petras
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies