Ak chcete opustiť Japonsko, musíte zaplatiť: Štát začal vyberať vycestovaciu daň

NETKY.SK • 7 Január 2019, 06:51 • 2 min
Ak chcete opustiť Japonsko, musíte zaplatiť: Štát začal vyberať vycestovaciu daň

TOKIO - Japonsko začalo od pondelka vyberať novú daň vo výške 1000 jenov (okolo osem eur). Zaplatí ju každý nezávisle od štátnej príslušnosti, kto krajinu opustí lietadlom alebo loďou.

slovakia

left justify in out

Príslušný zákon schválila japonská vláda v apríli 2018. Daň sa bude pripočítavať k cestovnému lístku a jej cieľom je podporiť rozvoj turistiky.

Vláda plánuje použiť dodatočné príjmy na rôzne účely - napríklad mieni financovať ubytovanie väčšieho počtu zahraničných návštevníkov v Japonsku, podporiť rôzne projekty v oblasti cestovného ruchu či nakúpiť zariadenia na rozpoznávanie tvárí na letiskách.

 

img

Zdroj: SITA

 

Od dane sú oslobodené osoby, ktoré z Japonska odídu do 24 hodín po svojom príchode, ako aj deti do dvoch rokov. Nemusia ju platiť ani osoby, ktoré si letenky kúpili pred 7. januárom.

 

Prostredníctvom dane chce vláda do marca 2019 získať šesť miliárd jenov (okolo 80 miliónov eur). Za celý tento rok očakáva príjmy vo výške 50 miliárd jenov (395 miliónov eur).

 

img

Zdroj: SITA

 

Počet návštevníkov Japonska sa v posledných rokoch výrazne zvýšil. V roku 2018 navštívilo túto krajinu po prvýkrát viac ako 30 miliónov turistov. Vláda chce tento počet do roku 2020, keď sa uskutočnia olympijské hry v Tokiu, zvýšiť na 40 miliónov návštevníkov.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies