Štvorica nelegálne dovážala na Slovensko Srbov a Ukrajincov: Pracovali nelegálne v Šali

NETKY.SK • 19 November 2018, 13:23 • 2 min
Štvorica nelegálne dovážala na Slovensko Srbov a Ukrajincov: Pracovali nelegálne v Šali

BRATISLAVA - Úrad hraničnej a cudzineckej polície (ÚHCP) zasiahol proti štvorici Slovákov, ktorí zabezpečovali presun a nelegálnu prácu občanov Srbska a Ukrajiny na slovenskom území.

slovakia

left justify in out

Ako ďalej uvádza Policajný zbor SR na sociálnej sieti, celkovo štyri domové prehliadky a tri prehliadky iných priestorov v tejto súvislosti polícia vykonala v Bratislavskom a Trnavskom kraji. 

 

"Počas zásahu boli zaistené mobilné telefóny, počítače, pamäťové zariadenia a listiny súvisiace s uvedenou trestnou činnosťou, ale aj 50 nábojov do samopalu," informuje polícia.

Zadržaná štvorica v zložení Bruno Ž. (40), Daniel R. (45), Jozef Š. (40) a Rastislav Š. (50) bola podľa polície obvinená zo zločinu prevádzačstva spáchaného formou spolupáchateľstva, za čo im hrozí dvoj- až osemročný trest za mrežami.

 

Maďarská polícia: Ilegálna migrácia pokračuje, hranice treba chrániť naďalej

 

"Obvinení od roka 2017 do súčasnosti zabezpečili viac ako 1 000 Srbov a Ukrajincov na prácu na Slovensko, ale aj do Českej republiky. Pracovníkov zháňali priamo v ich domovskej krajine ako zástupcovia pracovnej agentúry a zvážali ich autobusmi. Zatiaľ nebola vyčíslená škoda, ktorú spáchali neodvádzaním povinných platieb. Platy cudzincov boli neadekvátne odpracovanému času," uviedla polícia s tým, že štvoricu stíhajú väzobne.

 

Na policajnom zásahu sa v tomto prípade podieľalo 61 príslušníkov Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP, kriminalistickí technici Krajského riaditeľstva Policajného zboru Bratislava a Okresného riaditeľstva Policajného zboru Trnava, príslušníci Mobilnej zásahovej jednotky Sobrance, príslušníci Riaditeľstva cudzineckej a hraničnej polície Bratislava a znalec na ekonomiku.


Polícia pripomína, že ak chcú cudzinci u nás legálne pracovať, musia získať povolenie na pobyt za účelom zamestnania. "Výnimkou je situácia, ak zahraničný zamestnávateľ pošle z iného členského štátu EÚ svojho zamestnanca na poskytovanie služieb svojej spoločnosti," dodala polícia
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies