Rodičia si môžu vydýchnuť! V parlamente prešla novela zákona o predprimárnom vzdelávaní

NETKY.SK • 23 Jún 2021, 06:14 • 2 min
Rodičia si môžu vydýchnuť! V parlamente prešla novela zákona o predprimárnom vzdelávaní

BRATISLAVA – Povinné predprimárne vzdelávanie bude možné poskytovať dočasne do roku 2024 aj v „nesieťových“ zariadeniach.

slovakia

left justify in out

Vyplýva to z novely školského zákona od koaličných poslancov Márie Šofranko, Richarda Vašečku (obaja OĽaNO) a Radovana Slobodu (SaS), ktorú dnes poslanci Národnej rady SR (NR SR) schválili 130 hlasmi.

Prostredníctvom novely zákona sa vytvorí aj register týchto zariadení a upraví sa ich financovanie, a to poskytovaním príspevku na výchovu a vzdelávanie.

 

Novela tiež upravuje posudzovanie plnenia obsahu vzdelávania v rámci individuálneho vzdelávania detí na základe žiadosti zákonných zástupcov alebo zástupcov zariadení.

Novela školského zákona nadobúda účinnosť dňom jeho vyhlásenia v Zbierke zákonov SR.
 

Prečítajte si tiež: Dostať dieťa do škôlky v nasledujúcom školskom roku bude ešte náročnejšie, nie je dostatok miesttwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies