Stretnutie Mayová a Corbyn sa nieslo v duchu užitočnej výmeny názorov

NETKY.SK • 30 Január 2019, 20:03 • 2 min
Stretnutie Mayová a Corbyn sa nieslo v duchu užitočnej výmeny názorov

LONDÝN - Britská premiérka Theresa Mayová sa v priebehu dnešného dňa stretla s vodcom opozičnej Labouristickej strany Jeremym Corbynom. Obaja mali "užitočnú výmenu názorov", informovala spravodajská stanica BBC s odvolaním sa na hovorcu labouristov.

slovakia

left justify in out

Britskí poslanci v utorok odhlasovali, že podporia iba takú dohodu o brexite, z ktorej bude odstránená sporná klauzula o írskej "poistke". Vďaka nej by zostala hranica medzi Írskou republikou a Severným Írskom otvorená.

 

img

 

"Vysvetlili sme náš plán. Prebehla podrobná výmena názorov na colnú úniu a vzťah týkajúci sa jednotného trhu," uviedol hovorca s tým, že obe strany pristúpili k schôdzke s vážnosťou a záujmom.

 

Mayová a Corbyn sa dohodli, že sa čoskoro opäť stretnú. Hovorca Labouristickej strany označil schôdzku za veľmi srdečnú. Nové rokovania s Britániou o brexitovej dohode však predstavitelia EÚ odmietajú. Predseda Európskej rady Donald Tusk však zároveň nevylúčil odklad termínu brexitu, ktorým je 29. marec.

 

img

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies