Loď Ever Given naďalej blokuje Suezský prieplav

NETKY.SK • 28 Marec 2021, 12:16 • 2 min
Loď Ever Given naďalej blokuje Suezský prieplav

EGYPT - Pokus o vyslobodenie kontajnerovej lode Ever Given, ktorá uviazla v Suezskom prieplave, v sobotu nevyšiel. V nedeľu sa k úsiliu o ukončenie kritickej situácie pripoja dva ťažné člny.

slovakia

left justify in out

Zástupca správy Suezského prieplavu uviedol, že v závislosti od prílivových vĺn sa počas dňa uskutočnia dva pokusy o uvoľnenie lode.

 

img


Loď MV Ever Given plaviaca sa pod panamskou vlajkou, ktorá smerovala z Ázie do Rotterdamu, uviazla v Suezskom prieplave v utorok. Podľa údajov časopisu Lloyd's List, ktorý sa venuje nákladnej preprave, incident bráni transportu tovarov za 9,6 miliardy dolárov denne!!! 

 

 

Odborníci upozorňujú, že snaha o vyslobodenie lode môže trvať aj niekoľko týždňov. Loď Ever Given, ktorej prevádzkovateľom je taiwanská spoločnosť Evergreen Marine,veľkosť štyroch futbalových ihrísk. Podľa Lloyd's List čaká pred vstupom do Suezského prieplavu z oboch strán viac ako 160 lodí.

(1 EUR = 1,1782 USD)

 

Viac sa dočítate v článku Suezský prieplav je zablokovaný obrovským trajektom, hrozí kolaps námornej dopravy?twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies