Štátny ústav pre kontrolu liečiv eviduje druhý prípad možného súvisu medzi očkovaním a úmrtím

NETKY.SK • 25 Marec 2021, 15:20 • 2 min
Štátny ústav pre kontrolu liečiv eviduje druhý prípad možného súvisu medzi očkovaním a úmrtím

SLOVENSKO - Objavil sa ďalší prípad úmrtia súvisiaci s očkovaním? Išlo o 79-ročnú pacientku s viacerými chronickými ochoreniami.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Štátny ústav pre kontrolu liečiv uzavrel druhý prípad možného súvisu medzi očkovaním a úmrtím. Išlo o 79-ročnú pacientku s viacerými chronickými ochoreniami, ktorá bola očkovaná vakcínou od spoločnosti Moderna. Príčina úmrtia bola stanovená pitvou a súvisela s chronickými ochoreniami pacientky. Vzhľadom na to, že vzniknuté nežiaduce reakcie po očkovaní mohli prispieť k celkovému zhoršeniu zdravotného stavu, príčinná súvislosť medzi očkovaním a úmrtím, bola stanovená ako možná.

 

img

„O podobnom prípade sme informovali 26. januára 2021, keď išlo o úmrtie 79-ročného muža po očkovaní vakcínou Comirnaty a príčinná súvislosť bola takisto stanovená ako možná,“ uviedla hovorkyňa štátneho ústavu Magdaléna Jurkemíková.

 

Prečítajte si tiež: Epidemiologická situácia sa na Slovensku zlepšuje, ubúda čiernych okresov!

V súvislosti s očkovaním na prevenciu ochorenia COVID-19 štátny ústav k 24. marcu eviduje 2 580 hlásení podozrení na nežiaduce účinky. Z celkového počtu hlásení je 94 závažných, čo predstavuje 3,6 %. K vakcíne Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech eviduje ŠÚKL 1 347 hlásení, z nich bolo 58 závažných. V prípade Moderny ide o 73 hlásení, z toho štyri závažné. K vakcíne AstraZeneca bolo zaevidovaných 1 154 hlásení, 32 bolo závažných. V prípade šiestich hlásení nebol uvedený názov vakcíny a tejto údaj štátny ústav dožiadal.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv bude zverejňovať týždenné štatistiky hlásení podozrení na nežiaduce účinky po vakcínach proti COVID-19 každý štvrtok.

 

Mohlo by vás zaujímať: Pozrite si, ktorej vakcíne Slováci najviac dôverujútwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies