Baťová končí! Štátny ústav pre kontrolu liečiv bude mať nové vedenie

NETKY.SK • 31 Január 2022, 16:22 • 2 min
Baťová končí! Štátny ústav pre kontrolu liečiv bude mať nové vedenie

BRATISLAVA – Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) povedie od februára Peter Potúček. Na poste riaditeľa a generálneho tajomníka úradu vystrieda Zuzanu Baťovú. Potúček bude ústav viesť do ukončenia riadneho výberového konania. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

slovakia

left justify in out

„Pani Baťová odchádza na základe vlastného rozhodnutia,“ vysvetlila Eliášová. Baťová sa poďakovala kolegom aj okruhu partnerov, s ktorými spolupracovala. Je presvedčená, že novému riaditeľovi odovzdáva vedenie dobre fungujúcej štátnej inštitúcie. „Doktora Potúčka poznám ako odborníka z praxe, a preto mám dôveru, že ŠÚKL bude v správnych rukách a že bude zabezpečená kontinuita procesov,“ poznamenala.

 

img

 

Potúček podľa hovorkyne vyštudoval Farmaceutickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Odborné vedomosti získal aj na univerzite v Ríme v Taliansku. „V Štátnom ústave pre kontrolu liečiv pracoval v rokoch 2005 až 2010. Pracovné skúsenosti v odbore získal aj na viacerých manažérskych pozíciách v komerčnom sektore,“ priblížila.

 

Podľa nového riaditeľa je výhodou, že prichádza do prostredia, ktoré mu je známe. „V čase pandémie je potrebné pre správne rozhodnutia vedieť sa rýchlo orientovať. V rámci COVID-19 je dôležité tiež nepretržite sledovať trendy a byť v úzkom kontakte s Európskou liekovou agentúrou a ďalšími odbornými autoritami,“ dodal Potúček.

 

Možno vás zaujme: Slovensko chce rozvíjať susedské vzťahytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona