Remišová predostrela, koľko peňazí pôjde na rozvoj kultúry a športu

NETKY.SK • 22 September 2020, 16:50 • 2 min
Remišová predostrela, koľko peňazí pôjde na rozvoj kultúry a športu

BRATISLAVA - Predsedníčka strany Za ľudí a ministerka pre investície a regionálny rozvoj Veronika Remišová tvrdí, že cez "záchrannú sieť" prepadli niektorí živnostníci, podnikatelia či pracovníci najmä v oblasti kreatívneho priemyslu a športu.

slovakia

left justify in out

Ministerka to uviedla na dnešnej tlačovej konferencii s tým, že Európska únia v rámci balíka peňazí z fondu obnovy poskytne peniaze aj do súčasného programového obdobia. Bude to približne 780 miliónov eur.

 

 

"Po diskusii s koaličnými partnermi sme sa rozhodli, že z týchto peňazí vyčleníme časť na podporu športu, a to 20 miliónov eur na udržanie pracovných miest, časť na podporu kultúry - 20 miliónov eur a časť na refundáciu vstupného," vysvetlila Remišová.

 

Potrebujú našu pomoc

Podľa nej je dôležité pomáhať počas krízy tým, ktorí to potrebujú. "Momentálne kultúra a šport našu pomoc potrebujú. Pre spoločenské povedomie sú kultúra a šport dôležité. S príslušnými rezortmi sa budeme snažiť nastaviť schémy pomoci tak, aby boli rýchle a efektívne a pomohli tam, kde to ľudia v týchto oblastiach najviac potrebujú," doplnila s tým, že na stredajšom rokovaní vlády návrh predstaví kabinetu.

 

Pre všetky štadióny rovnako
Predseda výboru pre európske záležitosti Tomáš Valášek (Za ľudí) podotkol, že v športe pracuje 30-tisíc až 40-tisíc ľudí. "Bavíme sa nielen o sanovaní športu v jeho celospoločenskom význame, ale aj o sanovaní desaťtisíc pracovných miest," doplnil.

 

img

 

Nerozumie nariadeniu, prečo na 30-tisícovom štadióne má byť rovnaký počet divákov ako na menšom. Podľa neho by sa povolená návšteva mohla zvýšiť a chce o tom hovoriť s členmi krízového štábu.

 

Kultúra trpí 
Podľa podpredsedu výboru pre kultúru a médiá Miroslava Kollára (Za ľudí) je kultúra významné odvetvie nielen na Slovensku, ale aj v celej Európskej únii. Tvrdí, že práve tento sektor je jeden z najviac postihnutých výpadkami príjmov.

 

img

 

"Na Slovensku je v oblasti kultúry zamestnaných 66-tisíc ľudí a ďalších 150-tisíc ľudí je na nich naviazaných v službách, ktoré sú spojené s kultúrou a kreatívnym priemyslom. Ide o porovnateľný počet, ako pracuje v automobilovom priemysle," podotkol.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies