Štát Belize zvažuje dekriminalizáciu držby malého množstva marihuany

NETKY.SK • 19 Júl 2012, 06:35 • 2 min
Štát Belize zvažuje dekriminalizáciu držby malého množstva marihuany

Štát Belize zvažuje dekriminalizáciu držby malého množstva marihuany - Politika Latinskoamerický štát Belize zvažuje dekriminalizáciu držby malého množstva marihuany. Pripojil sa tak k ďalším krajinám regiónu v snahách hľadať aj takouto cestou možnosti na

slovakia

left justify in out

img

Latinskoamerický štát Belize zvažuje dekriminalizáciu držby malého množstva marihuany. Pripojil sa tak k ďalším krajinám regiónu v snahách hľadať aj takouto cestou možnosti na boj proti nelegálnemu obchodu s drogami. 
      V Belize tento týždeň vymenovali vládnu komisiu, ktorá má preskúmať možnosti zrušenia trestu väzenia za držbu marihuany s hmotnosťou do desať gramov, uviedla agentúra Reuters. Takíto prichytení užívatelia marihuany by namiesto toho mohli dostať neveľké pokuty s povinnou účasťou na vzdelávacích kurzoch o dôsledkoch užívania drog. 
      Za držbu marihuany do 60 gramov v súčasnosti v krajine hrozí pokuta 50.000 dolárov alebo tri roky väzenia. Obhajcovia dekriminalizácie v štáte s 313.000 obyvateľmi tvrdia, že takéto tresty sú príliš prísne, a zaťažujú súdy a väznice.
      Guatemalský prezident Otto Pérez nedávno navrhol legalizáciu drog ako spôsob boja proti násilným drogovým kartelom, ktoré používajú strednú Ameriku ako kľúčovú tranzitnú cestu na pašovanie kokaínu z Južnej Ameriky do USA. 
      Americký prezident Barack Obama výzvy na legalizáciu drog odmieta. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies